Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Daugiau nei trečdalį olimpinių medalių Didžiajai Britanijai iškovojo imigrantai

Britų žiniasklaida suskaičiavo, kad daugiau trečdalį medalių Londono olimpinėse žaidynėse Didžiajai Britanijai iškovojo atletai, kurių šaknys – ne Jungtinėje Karalystėje.
Mohamedas Farahas
Mohamedas Farahas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

XXX-ose olimpinėse žaidynėse Didžiosios Britanijos sportininkai pelnė 65 medalius (29 aukso, 17 sidabro ir 19 bronzos), tačiau „The Telegraph“ praneša, kad net 24 medalius (11 aukso, 3 sidabro ir 10 bronzos) iškovojo užsienyje gimę sportininkai arba imigrantų atžalos.

Mohamedas Farahas, kuris pasiekė istorines pergales 10 ir 5 km bėgimo distancijose, yra iš  Somalio, o į Londoną persikėlė būdamas aštuonerių. Septynkovės olimpinės čempionės Jessicos Ennis tėvas – jamaikietis, o dviračių plento varžybose triumfavęs Bradley Wigginsas gimė Belgijoje, o jo tėvas – australas, – vardija „The Telegraph“.

Aštuoniolikmetės tenisininkės Laura Robson, kuri su škotu Andy Murray mišrių dvejetų varžybose iškovojo sidabrą, abu tėvai taip pat australai – sportininkė gimė Melburne.

Žirgų sporto atstovė Laura Bechtolsheimer, Londone iškovojusi aukso ir bronzos medalius, gimė Vokietijoje, o bronzą pelnęs šuolininkas į tolį Robertas Grabarzas – Lenkijoje. 

Vis dėlto daugiausia sąsajų Didžiosios Britanijos olimpiniai prizininkai turi su Nigerija – mažiausiai 16 medalininkų turi giminystės ryšių šioje Afrikos šalyje. Pavyzdžiui, 400 m bėgimo vicečempionė Christine Ohuruogu bei bronzą iškovojęs boksininkas Anthony Ogogo.

„Tai tik atspindi mūsų visuomenę – šiandien esame multi-etninė visuomenė, tad normalu, kad šių metų Didžiosios Britanijos olimpinė rinktinė gerokai skiriasi nuo 1948-ųjų (tuomet olimpinės žaidynės taip pat vyko Londone, – red. past.), kai sprinteris McDonaldas Bailey buvo vienintelis juodaodis rinktinėje, – teigia garsi Didžiosios Britanijos visuomenės veikėja Sunder Katwala. – Olimpinė rinktinė pasikeitė, nes pasikeitė Didžioji Britanija“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?