Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Pirmasis“: pristatytas filmas apie pirmąjį nepriklausomos Lietuvos olimpinį čempioną Romą Ubartą

Sporto bare „Stars & Legends“ įvyko dokumentinio filmo apie pirmąjį nepriklausomos Lietuvos olimpinį čempioną, disko metiką Romą Ubartą premjera. „Pirmasis“ – taip pavadinto filmo sumanytojas ir autorius yra Stasys Petkus.
Stasys Petkus ir Romas Ubartas
Stasys Petkus ir Romas Ubartas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

R.Ubartas olimpiniu čempionu tapo 1992 metų rugpjūčio 5 dieną, tad netrukus minėsime laimėjimo Barselonos olimpiadoje 20-metį.

Filmo premjeroje dalyvavo būrys politikų, sporto organizacijų vadovai, taip pat 1992-ųjų metų olimpinių žaidynių dalyviai, krepšininkai Artūras Karnišovas ir Šarūnas Marčiulionis, olimpinė slidinėjimo čempionė Vida Vencienė, kiti sporto žmonės.

„Tai filmas ne apie blizgantį medalį. Tai filmas apie žmogų ir jo kelią, kelią nuo pat pradžių, olimpinių aukštumų link. Tai labai vertingas filmas“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Renginio akimirka
Filmo premjera

Filme daug dėmesio skiriama R.Ubarto vaikystei, patiems pirmiesiems žingsniams sporte ir savarankiškame gyvenime. Prisiminimais apie sportininką dalijasi šeimos nariai, mokytojai, treneriai. Filmo kūrėjams svarbiausia buvo atskleisti žmogiškąjį R.Ubarto portretą, triumfas Barselonoje filme nėra politizuojamas. Tačiau juodasis disko metiko karjeros periodas, susijęs su dopingo skandalu, filme nėra nutylimas.

„Emocijos dvejopos, – po premjeros įspūdžiais dalijosi R.Ubartas. – Nes mano karjeroje buvo ir pergalių, ir juodų etapų. Teko viską prisiminti. Vis dėlto šilčiausi prisiminimai susiję su žmonėmis, kurie visuomet buvo šalia ir kurių palaikymą nuolat jaučiau.“

Tai filmas ne apie blizgantį medalį. Tai filmas apie žmogų ir jo kelią, kelią nuo pat pradžių, olimpinių aukštumų link

R.Ubartas gimė 1960 metais Mikytuose, Šilutės rajone. Vėliau augo Juknaičiuose. Būdamas 15-ikos metų persikėlė į Panevėžio sporto mokyklą-internatą, kur ir prasidėjo išskirtiniais fiziniais duomenimis apdovanoto vaikino kelias į sporto aukštumas. Iki 1992 metų Barselonos olimpinių žaidynių aukso R.Ubartą lydėjo treneris Vytautas Jaras. 

Filmo autorius, Lietuvos televizijos operatorius S.Petkus kalbėjo, jog mintis sukurti filmą apie R.Ubartą kilo šiam vos tik iškovojus olimpinį auksą.

„Jau tada, prieš 20 metų, kai su kamera ir fotoaparatu važiavau į oro uostą pasitikti iš Barselonos grįžtančio Romo, galvojau, kad kažkada apie jį sukursiu filmą“, – pasakojo S.Petkus, kuris R.Ubartą pažįsta nuo vaikystės. Jiedu augo tame pačiame Juknaičių kaime, Šilutės rajone.

S.Petkus prasitarė, kad filmo pavadinimą sugalvojo sporto žurnalistas Vytaras Radzevičius, o idėjų, kaip pavadinti filmą, buvo net kelios dešimtys. „Buvo įvairių pasiūlymų. Netgi toks: „Disko! Disko! Šilutė nori disko!“, – šypsojosi S.Petkus.

Kartu su juo filmą kūrė: scenarijaus autorė Gintarė Grikštaitė, operatorius Žilvinas Petkus ir montažo režisierius Miroslavas Stankevičius.

Filmą Lietuvos televizijos žiūrovai išvys Londono olimpinių žaidynių išvakarėse – liepos 23 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?