2012 08 03 /22:03

Sprinterė Lina Grinčikaitė olimpinėse žaidynėse pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į pusfinalį

Sprinterė Lina Grinčikaitė olimpinėse žaidynėse pagerino Lietuvos moterų 100 m bėgimo rekordą – 11,19 sek., ir pateko į varžybų pusfinalį.
Lina Grinčikaitė
Lina Grinčikaitė / Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

Trečiajame atrankos bėgime L.Grinčikaitė finišavo ketvirta. Vietas pusfinalyje užsitikrino trys pirmosios kiekvieno iš septynių bėgimų dalyvės bei dar trys, geriausią laiką parodžiusios, bet savo bėgimuose už trejetukų likusios sportininkės. Tarp pastarųjų pateko ir L.Grinčikaitė.

Greičiausiai 100 m atrankos varžybose bėgo amerikietė Carmelita Jeter (10,83 sek.), Nigerijos atstovė Blessing Okagbare (10,93 sek.) bei Jamaikos sprinterė Veronica Campbell-Brown (10,93 sek.).

Olimpinės čempionės titulą gina jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce (11,00 sek.), kuri laimėjo šeštąjį atrankos bėgimą ir atrankoje užėmė septintąją vietą.

L.Grinčikaitė į pusfinalį pateko su 20-uoju rezultatu.

Lietuvos rekordas nuo 2003 metų priklausė Agnei Visockaitei-Eggerth, kuri 100 m buvo įveikusi per 11,29 sek. L.Grinčikaitės rekordas bus užskaitytas, nes bėgimo metu vėjo į nugarą greitis neviršijo 2 m/s (+1,5 m/sek). Geriausias pačios L.Grinčikaitės laikas iki šiol buvo – 11,31 sek.

2008 metų Pekino olimpinėse žaidynėse L.Grinčikaitė taip pat buvo patekusi į pusfinalį ir užėmė galutinę 14 vietą.