Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Istoriniai olimpinių žaidynių kuriozai: maratono bėgikas pradėjo bėgti atgal

Svarbiausias pasaulio sporto renginys, olimpinės žaidynės, sutraukia visos planetos dėmesį. Atgaivintos olimpinės žaidynės vyksta kas ketverius metus nuo 1896 m., išskyrus metus, kai vyko pasauliniai karai. Per šį laiką susikaupė ilga istorija, kurioje netrūko ir juokingų kuriozų. „Daily Mirror“ pateikia pirmuosius iš jų.
Olimpinio deglo įžiebimo ceremonija
Olimpinio deglo įžiebimo ceremonija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

1908 metų Londono olimpinių žaidynių maratonas buvo tikrai vertas dėmesio. Nubėgęs 32 kilometrus nuo karščio susmuko kanadietis Tomas Longboatas. Tuomet lyderio poziciją perėmė Pietų Afrikos kalėjimo prižiūrėtojas Charlesas Hefferonas, kuris likus 2 kilometrams iki finišo išgėrė žiūrovo pasiūlytą pergalingą šampano taurę ir nuo burbuliukų apsivėmė. Jo vietą užėmė italų kepėjas Dorando Pietris, kuris pasiekė stadioną tokios blogos būsenos, kad pradėjo bėgti į priešingą pusę ir turėjo būti nukreiptas teisėjų. Likus 350 metrams iki finišo jis vis susmukdavo ir galiausiai buvo išneštas ant neštuvų ir diskvalifikuotas. Nugalėtoju tapo Johnas Hayesas iš Jungtinių Amerikos Valstijų.  

1952 metų olimpinėse žaidynėse Liuksemburgo atstovo Josy Barthel pergalė 1500 metrų bėgimo rungtyje buvo tokia netikėta, kad organizatoriai neturėjo šalies himno natų. Nugalėtojui laukiant ant pakylos, muzikos grupė turėjo improvizuoti ir jiems sekėsi gana prastai, nes bėgikas griebėsi už galvos ir pradėjo verkti. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?