Istoriniai olimpinių žaidynių kuriozai: tarp pamestų daiktų po olimpiados ir 40 tūkst. dolerių čekis

Iki įspūdingiausio šios vasaros sporto renginio lieka vis mažiau laiko. Nežinia, ką Londono olimpinės žaidynės mums atneš, bet galime sužinoti, kas jau yra nutikę šio renginio istorijoje.
Jungtinių Amerikos Valstijų doleriai
Jungtinių Amerikos Valstijų doleriai

Kriketas buvo įtrauktas į Paryžiaus 1900 metų olimpines žaidynes. Tiesa, jose dalyvavo vos dvi kriketo rinktinės: Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos, kuri susidėjo iš britų ambasados Prancūzijoje darbuotojų. Laimėjo Didžioji Britanija.

Barselonos olimpinis stadionas buvo pastatytas dar 1927 metais, ruošiantis laimėti teisę rengti žaidynes 1936 metais. Deja, tuomet šią teisę iškovojo Berlynas, o olimpinis stadionas Barselonoje turėjo palaukti 65 metus, kai olimpiada Ispanijoje vyko 1992 metais.

Šešios iš aštuonių moterų 800 metrų bėgimo finalo dalyvių Amsterdamo 1928 metų olimpinėse žaidynėse apalpo nuo karščio. Po šio incidento rungtis buvo nutraukta iki 1960 metų.

Tarp pamestų daiktų po Barselonos olimpinių žaidynių 1992 metais buvo aptiktas 40 000 dolerių čekis ir dokumentai rodantys, kad pinigų savininkė moteris.

Pusiaujo Gvinėjos plaukikas Ericas Moussambanis Malonga, pravardžiuojamas Ericas Ungurys, po to, kai 100 metrų Sidnėjuje nuplaukė per 1:52:71, buvo pasiryžęs daugiau niekada taip neapsijuokti. Jis pagerino savo asmeninį rezultatą 57 sekundėmis ir tik 9 sekundėmis atsiliko nuo pasaulio rekordo, tačiau jam nebuvo leista dalyvauti Atėnų olimpinėse žaidynėse, nes organizatoriai pametė jo paso nuotrauką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis