“Buvau susitikęs su broliu. Pasėdėjome, paplepėjome. Netrukus važiuosiu į treniruotę“, – pasakojo į olimpinio kaimelio žaidimų zoną žingsniavęs boksininkas Evaldas Petrauskas.
Didžiojoje Britanijoje dirbantis vyresnysis sportininko brolis Arvydas jaunystėje taip pat boksavosi. Būtent jo pėdomis į boksą atėjo ir Evaldas, Londone laimėjęs debiutinę savo kovą svorio kategorijoje iki 60 kg prieš vengrą Miklosą Vargą.
Arvydas Petrauskas brolio akistatą su vengru matė iš arenos tribūnos, o šiandien lydėjo Evaldą ir į treniruotę. „Jis labai patenkintas tuo, ką matė. Aš irgi“, – apie pirmąją kovą sakė 20-metis boksininkas.
Po olimpiados atletas skubės pas savo draugę Dovilę ir jųdviejų dukerį Gustę. „Arba aš pas jas atvažiuosiu, arba jos grįš į Lietuvą“, – teigė sportininkas, rugpjūčio 2-ąją aštuntfinalyje kovosiantis su turku Fatihu Kelesu.
Kitas Londono olimpiadoje dalyvaujantis Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas olimpiadą pradės tik rugpjūčio 3 d., nes burtai jam lėmė tiesioginį kelialapį į svorio kategorijos iki 67 kg aštuntfinalį.
Laukdamas starto ringe E. Kavaliauskas bandė jėgas lengvosios atletikos stadione. Tiksliau – sėdėdamas prieš ekraną ir spaudydamas kompiuterinio žaidimo pultą. Netoliese virtualų teniso kamuoliuką daužė dziudo imtynininkas Marius Paškevičius, olimpiados sunkiasvorių varžybas pradėsiantis rugpjūčio 3 d. dvikova su Vanuatu atstovu Nazario Fiakaifonu.
Mariaus Grinbergo nuotr./M.Paškevičius |
Papramogauti į specialiai tam skirtą olimpinio kaimelio pastatą, kuriame įrengti ne tik kompiuteriniai žaidimai, bet ir stovi biliardo stalai, o vakarais vyksta gyvos muzikos koncertai, užsuka ir varžybas jau baigęs gimnastas Rokas Guščinas.
„Kaimelis didelis, čia yra ką veikti. Čia nieko nepasigendu. Aplinkui – pilna sporto žvaigždžių“, – pasakojo debiutinėse žaidynėse 17-ąją vietą užėmęs atletas.
Londone kaunietis jaučiasi kaip namuose – čia įsikūrusi jo motina ir sesuo, čia jis ir pats gyveno kelerius metus. Artimieji bei Londone tebegyvenantys R. Guščino draugai stebėjo ir jo pasirodymą pratimuose ant arklio.
„Savo pasirodymą vertinu gerai. Esu labai laimingas. Man buvo keliamas tikslas užimti 20 arba truputį žemesnę vietą. O aš užėmiau 17-ąją“, – džiaugėsi 22 metų atletas.
Rezultatu buvo patenkinta ir gimnastė Laura Švilpaitė, sekmadienį olimpiados daugiakovėje užėmusi 50-ąją vietą ir surinkusi 50,299 balo.
„Tokios balų sumos nebuvau surinkusi gal pusantrų metų, todėl rezultatas – geras“, – teigė 18-metė, Lietuvos olimpinės rinktinės medikų patalpose laikusi, kol gydytpja Liudmila Kuzminienė sutvarstys iki kraujo pratrintus delnus.
Namo gimnastė keliaus tik rugpjūčio 8 d. Ką veiks iki to laiko, dar nesuplanavo: „Ketinu eiti į gimnastikos varžybas, gal pavyks pamatyti krepšinį“.
Netrukus apžiūrėti keliuose kambariuose įsikūrusio medicinos centro patalpas, kuriuose gydytojai ir dirba, ir gyvena, užsuko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto svečių delegacija.
Po skaudžiai pralaimėto mačo su Argentina sunkiai užmigę kėlėsi ir netrukus į treniruotę važiavo krepšininkai, pasistiprinti į milžinišką olimpinio kaimelio valgyklą, kurioje vienu metu valgyti gali daugiau nei 5000 žmonių, kartu su treneriu Jonathanu Ruddu atėjo per dieną ryškia žvaigžde tapusi plaukikė Rūta Meilutytė.
Dviratininkai Ramūnas Navardauskas ir Gediminas Bagdonas mindami pedalus ieškojo pašto.
Vieni sportininkai ilsėjosi, kiti – treniravosi. Gyvenimas laikinuose Lietuvos olimpiečių namuose verda beveik nesustodamas.
Mariaus Grinbergo nuotr./Dviratininkas G. Bagdonas ir rinktinės gydytojas D. Barkauskas. |