2010 06 15

Brazilai tik antrame kėlinyje palaužė kovingus Šiaurės Korėjos futbolininkus (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiame pasaulio futbolo čempionate antradienį G grupės varžybas pradėjo Brazilijos ir Šiaurės Korėjos futbolininkai. Šeštojo titulo siekiantys brazilai tik antrame kėlinyje 2:1 (0:0) sugebėjo palaužti bebaimius varžovus, kurie šiame turnyre vėl žaidžia po 44 metų pertraukos.
Brazilai – tituluočiausia pasaulio čempionato komanda. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmosiose G grupės rungtynėse šiandien Dramblio Kaulo Kranto ir Portugalijos futbolininkai sužaidė be įvarčių – 0:0.

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato – spauskite čia.

Mačas tarp Brazilijos ir Šiaurės Korėjos vyksta 55,7 tūkst. vietų stadione „Ellis Park“, esančiame Johanesburgo mieste. Mačo arbitras – vengras Viktoras Kassai.

Po nedidelės žvalgybos brazilai po truputį pradėjo imti iniciatyvą į savo rankas, tačiau gana drąsiai žaidžiantys Šiaurės Korėjos atstovai taip pat sugebėjo surengti retų, bet efektingų atakų. Drausmingai gindamiesi jie sugebėjo stabdyti pavojingas dvikovos favoritų brazilų atakas.

Šiaurės Korėjos futbolininkus ėmė palaikyti visas stadionas – brazilų žaidimas pradžioje nebuvo panašus į tą, kurio sirgaliai tikėjosi. Iš dalies dėl to kalta klampi ir pasiaukojama azijiečių gynyba. Komandoms pirmajame kėlinyje nepavyko atidaryti įvarčių sąskaitos. Įpusėjus dvikovai – 0:0.

Po pertraukos brazilų puolamieji veiksmai tapo aktyvesni, smūgiai į Šiaurės Korėjos rinktinės vartus – pavojingesni, progų smūgiuoti – daugiau. Galiausiai brazilų gynėjas Maiconas pramušė kietą varžovų gynybą: po Elano perdavimo iš itin smailaus kampo 55-ą min. galingu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką ir išvedė Brazilijos komandą į priekį – 1:0.

Brazilų apetitas išaugo – jie dar labiau užgulė varžovų vartus. Antrojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo – 72-ą min. Elano pasiuntė kamuolį į Šiaurės Korėjos vartų tinklą po juvelyrinio Robinho perdavimo. Dvikovos favoritų pranašumas – 2:0.

Savo taiklumą ir vartininko budrumą ėmė tikrinti ir kiti brazilų futbolininkai, tačiau istorinį įvartį pelnė Šiaurės Korėjos futbolininkai. 89-ą min. rezultatą sušvelnino vyriausias rinktinės žaidėjas Ji Yun-Namas.

Abi komandos karštligiškai siekė pelnyti dar vieną įvartį, tačiau rezultatas daugiau nepasikeitė. Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas brazilų gynėjas Maiconas.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?