Šis pasaulinės šlovės sulaukęs vyras dabar įsitikinęs, jog žmonijai lieka tikėtis, kad susidūrusi su absoliučiai neprognozuojama klimato kaita Žemė pati savimi pasirūpins, rašo BBC.
Tačiau duodamas interviu profesorius J.Lovelockas pabrėžė, kad žmonės nėra visiškai kalti dėl vykstančių procesų, nes specialiai nedarė nieko, kad „įkaitintų pasaulį“. Esą Žemės ateitis buvo visiškai neaiški ir žmonės, kurdami civilizacijas, nesuvokė savo veiksmais sukeliantys globalinį atšilimą.
Profesorius prognozuoja, kad Žemės klimato kaita nesutaps su šiandienos mokslininkų numatytais modeliais. Jo įsitikinimu, šių metų žiema, kuri buvo viena iš šalčiausių per ilgą laiką daugelyje pasaulio valstybių, įrodė, kad pasaulio temperatūra „trūkčioja ir šokinėja“, todėl neįmanoma tvirtai nuspėti, kas laukia ateityje.
Apgailestaudamas J.Lovelockas atkreipė dėmesį, kad kadaise mokslininko profesija buvo pašaukimas – kaip kad slaugymas. Šiandien, profesoriaus įsitikinimu, daugelis mokslininkų siekia karjeros ir todėl neretai nesibodi „pataisyti“ tam tikrų faktų taip, kad jie tiktų viršininkams.
Anot J.Lovelocko, tai galioja ir tiems mokslininkams bei politikams, kurie tikina, esą galima nuspėti klimato kaitą ir taip patiems išsaugoti planetą. J.Lovelockas atkreipė dėmesį, kad tikriausiai didžiausią naudą iš atsinaujinančios energijos technologijos gautų verslo atstovai.
Būdamas 90 metų, J.Lovelockas jaučiasi susitaikęs su savo ir visos planetos likimu. Ar planeta išsaugos save, ar ne, sako profesorius, viskas, ką mes galime padaryti, –„džiaugtis gyvenimu, kol galime“.