2013 05 20

Festivalyje „Margos pievos 2013“ – folkroko grupės „Žalvarinis“ ir „Aistvara“

Šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis „Margos pievos”, kuris vyks 2013 m. liepos 26-28 dienomis Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, skelbia dar...
Žalvarinis
Žalvarinis

Šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis „Margos pievos”, kuris vyks 2013 m. liepos 26-28 dienomis Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, skelbia dar du dalyvius – tai folkroko grupės„Žalvarinis“ ir „Aistvara“ bei pristato festivalio žiūrovų laukiančias pramogas.

Ekspresyvaus folkroko grupė "Žalvarinis" iš Vilniaus, susikūrusi 2001 metų vasarą, šiais metais švenčia savo 12-os metų sukaktį. Tai gerbėjų laukiama komanda, kurios atliekamos lietuvių liaudies dainų interpretacijosvisuomet skamba naujai ir neįprastai. Vienas pagrindinių grupės tikslų - atgaivinti jau nykstančias lietuvių liaudies dainas, pateikti jas klausytojui moderniai ir patraukliai. „Žalvarinis“ koncertavo įvairiuose festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje bei yra išleidusi 3 studijinius albumus. Šiuo metu grupė kuria naujas dainas ir planuoja įrašinėti 4-ąjį albumą, o festivalyje kolektyvas pristatys visiškai naujas dainas ir senų dainų šviežias interpretacijas.

Grupė „Aistvara" susikūrė 2007 m. susijungus folklorinio ansamblio  „Reketukas" dalyvėms ir progresyvaus metalo grupei  „Human Prototype". „Aistvara" dalyvavo ne ir alternatyvios muzikos festivalyje „Margospievos“ bei ugnies ir muzikos festivalyje „Perkūno rykštės“, kuriame grupės merginos pirmą kartą pristatė akustinę programą. Grupės tikslas - sujungti archajišką ir modernią muziką taip išsaugant senąjį paveldą ir pritaikant jį moderniajam pasauliui. Festivalyje „Margos pievos“ grupė pirmą kartą pasirodys  pasikeitusia sudėtimi, kurią išvyste jau greitai!

Šiuo metu jau paskelbtos festivalio grupės: „Folkstone“ (folkrokas, Italija), „Troll Bends Fir“ (folkrokas, Rusija), „Pelenai“ (rokas, Vilnius), Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ (neofolkas/artrokas Vilnius), „Biplan“ (pop-rokas, Vilnius), „Žalvarinis“ (folkrokas, Vilnius), „Rebel Riot“ (rokas, Latvija) „Thundertale“ (rokas, Kaunas), „Roadkill“ (rokas, Vilnius), „Garbanotas Bosistas“ (rokas, Vilnius), „Stiffer“ (rokas, Vilnius),„Berserker“ (melodingas metalas, Vilnius), „Spanxti“ (neofolkas, Vilnius), „Šv. Sodas“ (bliuzrokas, Vilnius),„Gyvata“ (neofolkas, Klaipėda), „Aitsvara“ (folkrokas, Vilnius), „Alive Way“ (rokas, Vilnius), „Varnos“ (folkrokas, Klaipėda), „Ūkanose“ (folkrokas, Vilnius). Iš viso šių metų tris dienas truksiančiame festivalyje dalyvaus 29 kolektyvai iš Lietuvos ir užsienio.

Be muzikinės dalies, festivalio lankytojų laukia ir 2013 metų festivalio naujovė - Rugiapjūtė ir Oninės. Muziejaus dalyje, skirtoje Aukštaitijai, Mičiūnų sodyboje susirinks pjovėjai, rišėjai ir sukvies visus su rugiapjūtės bei vardynų papročiais susidomėjusius festivalio lankytojus. Sodybos durys ir varduvininkės kėdė bus papuošti vainikais, o netoli sodybos augančių rugių laukas visus pakvies padirbėti. Folklorinių ansamblių „Praviena“ ir„Liktužė“ nariai parodys, kaip buvo kertami ir rišami rugiai. Pasiklausę dainų, festivalio svečiai galės susipažinti su rugiapjūtės darbo įrankiais bei  pabandyti nusipinti vainiką ir surišti rugių pėdą. O po rugiapjūtės darbų visų lauks dainos, šokiai, šviežia duona ir kitos naujojo derliaus vaišės. Nebus pamirštos ir visos Onos, Onutės irAnos.
Festivalyje taip pat bus pristatomi tradiciniai lietuvių liaudies šokiai, demonstruojami amatai, skaitomos įvairiospaskaitos ir rodomi filmai apie Lietuvos istoriją ir etnologiją, veiks visos muziejaus ekspozicijos.

Mylinčių arklius, laukia pažintis su tradicinėmis lietuviškomis arklių veislėmis: žemaitukais, sustambintais žemaitukais ir Lietuvos sunkiaisiais. Galėsite ne tik pamatyti šiuos arklius vienoje vietoje, tačiau ir t išgirsti apiejuos įdomios informacijos, sužinoti kaip šios veislės išlaikė savo rūšies tapatumą per visą Lietuvos istoriją. Tie, kam vien tik pasakojimų neužteks, festivalyje „Margos pievos“ galės ne tik paglostyti arklius, bet ir pasivažinėti jų traukiamu vežimaičiu ar net pajodinėti.

Tarp numatytų pramogų yra orientacinis žaidimas „Istorijos labirintais“, kuris pakvies susirinkusius žiūrovus išmėginti savo jėgas, azartą ir žinias. Be to, festivalio „Margos Pievos“ metu vyks jūrų skautų stovykla, kurioje tėvai galės palikti savo vaikus, kai norės pabūti su draugais, pasiklausyti muzikos ar ilgiau pavakaroti.

Tai puiki galimybė turiningai praleisti savaitgalį gamtoje kartu su šeima ar draugais, pasiklausyti šimtmečius gyvuojančių liaudies melodijų ir alternatyvios muzikos unikaliame Lietuvos kampelyje. Festivalio lankytojai turės unikalią galimybę apsigyventi palapinių miestelyje ir praleisti porą naktų pačiame liaudies buities muziejuje, įsikūrusiame vaizdingoje Kauno marių pakrantėje.

Festivalis „Margos pievos” skirtas įvairaus amžiaus žmonėms, besidomintiems muzika, tradicijomis ir mėgstantiems keliauti. Tai puiki proga pabėgti nuo kasdienybės.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai