Rugsėjo 7-8 dienomis Vilniuje vyko JCI Lietuva kasmetinis susitikimas su mokymais ir naujos valdybos rinkimais, o vakare – prabangiu pokyliu, kurio metu organizacija pagerbė aktyviausius ir sėkmingiausius savo narius. Renginiuose dalyvavo žymūs Lietuvos verslininkai ir jaunimo lyderiai.
Jaunimo iniciatyvos Lietuvai
Jaunimo atstovai iš septynių skyrių dalinosi savo nuveiktų darbų rezultatais ir sėkmės istorijomis, kurios skatino jaunimo įsitraukimą į visuomeninę veiklą, saviraišką, verslumą ir tarptautinį Lietuvos atstovavimą. Šiemet JCI turi išskirtinę tarptautinę iniciatyvą: „Verslo misiją į Braziliją 2013„, kurios metu Lietuvos verslininkai skatinami vykti į Braziliją, San Paulo ir sustiprinti savo eksportą, rasti verslo partnerių, investuotojų.
JCI Lietuva prezidentas Žanas Gongapševas pažymėjo, kad visas gyvenimas yra nuolatinis mokymasis, o mokymasis bendruomenėje yra sėkmingesnis. Bendruomenė gali paskatinti žengtis tuos kelis reikiamus žingsnius į sėkmingą rezultatą, kai jau pritrūksta jėgų.
Ryšiai – svarbu
Susitikimo metu vyko diskusija apie ryšių mezgimą ir to įtaką verslo sėkmei, kurioje dalyvavo žymūs Lietuvos verslininkai, dėstytojai ir svečiai iš užsienio: Žilvinas Grigaitis, Linas Dičpetris, Kristian Kaas Mortensen, Lina Morkūnaitė, Andreas Felten, Fillipe Carrera. Diskusiją moderavo Lina Danienė.
Andreas Felten, ISM universiteto dėstytojas, pažymėjo, kad atvyko šį Lietuvą dėka ryšių, kurie skatino jo persikėlimą ir dėstymą čia. Jis stebėjosi, kad buvimas užsieniečiu Lietuvoje buvo svarbus veiksnys, kurio dėka ryšių mezgimas tapo lengvesnis. Žmonės smalsūs,- tvirtino A. Felten,- jie nori būti pastebėti ir ieško bendradarbiavimo galimybių. Daugelį žmonių iš Lietuvos žurnalų viršelių pažįstu. Tai man malonu. Vokietijoje to nepadaryčiau taip paprastai“.
Jo manymu, svarbiausia taisyklė plečiant ryšius yra sugebėjimas parodyti savo patikimumą ir unikalumą. Tada žmonės greičiau linkęs ieškoti bendradarbiavimo formų. Svarbu neapsimetinėti kuo neesi ir drąsiai žengti pirmą žingsnį.
Tarptautinio dėstytojo iš Portugalijos, Filipe Carrera, teigimu, bendravimo meno reikia mokyti jau nuo mokyklos. Jauni specialistai turi profesines žinias, bet dažnai nesugeba įvertinti ryšių vertės jų karjerai.
Linos Morkūnaitės, verslininkės ir ilgametės JCI narės, Senatorės teigimu, būtent JCI ji įvaldė ryšių mezgimo meną ir lyderystę. Ji akcentavo, kad ryšių mezgimas yra ne vienkartinis veiksmas, o nuolatinės pastangos, kurios turi būti vertinamos atsakingai. Tik po to galima tikėtis gerų rezultatų ateityje. JCI globaliu mastu yra ta organizacija, kuri gali suteikti progą rasti tinkamus žmones.
Kristian Kaas Mortensen, Baltic Institute of Corporate governance prezidentas, nusišypsojo teigdamas, kad jaučiasi senas, nes JCI priklauso nuo 1987 m. Jo teigimu, ši organizacija, skirtingai nuo tipinės darbovietės, skatina panaudoti visą savo turimą potencialą kuriant kokybišką gyvenimą. Tik panaudodamas visus savo pajėgumus ir nebijodamas rizikuoti, gali sukurti kažką nepaprastą.
Kaip pavyzdį apie unikalius sprendimus, jis pateikė vieną gerai žinomą JCI Lietuva projektą „Pasilik Lietuvoje„. Tuo metu buvo sukurti lipdukai, kurie skatino likti Lietuvoje. Buvo svarstoma galimybė lipduką priklijuoti prie Valdo Adamkaus automobilio. Deja, to nebuvo leista padaryti.
„Adamkus negali ant mašinos priklijuoti lipduko, bet gali tai padaryti ant mano mašinos“,- dalijosi prisiminimais K. Mortensen. Jis taip pat pažymėjo, kad tuo metu nebuvo biudžeto. Viską padėjo padaryti pažinčių užmezgimas ir diskusijos. „Jei turi gerus ryšius, tai kaip indėlis banke už kurį gauni procentus. Įdedi, įdedi, tada vėliau pasiimi procentus„ – teigė verslininkas.
Žilvinas Grigaitis diskusijoje pažymėjo, kad ne visada gera būti žinomu. „Kartais Lietuvoje patenku ir į nemalones situacijas, kurios sukelia nesmagius jausmus. Nes susitinku su neišsilavinusiais žmonėmis. Su jais sunku bendrauti“.
Ž.Grigaičio teigimu, sėkmingas verslininkas turi sėkmingai rengtis. Penkiasdešimt procentų sėkmingų kontaktų buvo padaryta dėka mano teisingos aprangos.
„Aš neesu išprotėjęs dėl aprangos, tačiau atkreipiu dėmesį į detales. Reikia turėti savo parašą – aprangą. Tai padeda užmegzti pažintį. Jei kas susidomi, turi išmanyti kokį detalę giria. Tarkime, jei pagirs kaklaraištį – reikia žinoti kokia jo istorija, prekės ženklas ir panašiai„ -dalino patarimus stiliaus žinovas.
Lietuvių verslininkas, Ernst & Young Lietuva vadovas Linas Dičpetris, pasakojo, kad norint būti sėkmingu, reikia rodyti rezultatus. Reikia išnaudoti galimybes, būti pasirengusiam tokioms galimybėms bet kurią akimirką. Tada lengva kalbėti su žmonėmis, nes esi pasirengęs atsiradusiai galimybei.
„Laikas yra labai svarbus sėkmės elementas -, aiškino L.Dičpetris,- laiką galima praleisti arba investuoti. Manau tai teisingas išsireiškimas. Tu negali žinoti, kuris bendradarbiavimas bus naudingas ateičiai. Tik dalis kontaktų yra praktiški. Kai kurie žmonės neatrodo, kad pasieks daug, bet jie nustebina ir padaro įspūdingas karjeras. Tad verta visur ir visada bendrauti. Ryšių mezgimas yra pagrįstas pasitikėjimu. To negalima įvertinti finansiškai“.
Žymus verslininkas pabrėžė, kad socialinė medija neatstos gyvo bendravimo. Žmonės vertina tikrumą, o ne šaltą bendravimą internetu.
Diskusijos moderatorė Lina Danienė apibendrino diskusiją mintimi, kad sugebėjimas tinkamai iš naudoti ryšių mezgimo technikas gali padėti susirasti tinkamų verslo partnerių.
Susirinkę JCI klausytojai negailėjo klausimų, tarp kurių buvo tiesmukų, kaip pabendrauti su diskusijos dalyviais. Nestokota humoro ir šiltų patarimų dalyviams.
Toliau dalyviai patraukė į pasirinktus mokymus. Apie emocinę inteligenciją pasakojo Edita Znutienė, verslo stilių – Robert Kalinkino ryšių mezgimo technikomis dalinosi JCI narys, dėstytojas iš Portugalijos – Filipe Carrera.