Šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis „Margos pievos”, vyksiantis 2013 m. liepos 26-28 dienomis Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse, skelbia pagrindinę festivalio grupę – tai folkroko ansamblis iš Italijos „Folkstone“. Kartu su jais šiųmetinėje festivalio scenoje pasirodys dar dvi grupės iš Lietuvos – kauniečiai „Thundertale“ ir klaipėdiečiai „Gyvata“.
Jei žinote tokias grupes kaip „In Extremo“, „Corvus Corax“ ar „Schelmish“, tuomet galite įtarti, ką pasiūlys grupė „Folkstone“. Iš Italijos Bergamo miesto kilusi folkroko komanda savo muzikoje sujungia tradicinių liaudies dainų ir roko elementus. Jie tai daro savitai – stiprią roko muziką papildo tokiais instrumentais, kaip dūdmaišiai, dūdelės, keltų arfa, fleita, tambūrinas, perkusija. Grupė „Folkstone“, intensyviai grojanti gimtojoje Italijoje, jau yra dalyvavo festivaliuose drauge su tokiomis grupėmis, kaip „In Extremo“, „Eluveitie“ , „Subway to Sally“, „Die Apokalytschen Reiter“, „Korpiklaani“ ir kitos. Grupė koncertavo tokiuose valstybėse, kaip Vokietija, Portugalija, Šveicarija, Prancūzija, Austrija, Čekija. Šiais metais ir Lietuva galės pasidžiaugti viduramžių dvasia alsuojančiu šių italų pasirodymu!
Kitų festivalio dalyvių, kauniečių roko grupės „Thundertale“ pagarba didingai mūsų šalies praeičiai ir tikėjimas amžinosiomis vertybėmis įkvepia kurti puikią roko muziką – tokią, kokia jų nuomone geriausiai perteikia istorinį mūsų tautos palikimą. Susikūrusi 2004 metais, grupė ne tik yra išleidusi tris studijinius albumus ir du DVD, bet ir intensyviai koncertuoja – komanda įsitikinusi, kad būtent koncertai yra grupės gyvavimo pagrindas. „Thundertale“ sugrojo (ir ne po vieną kartą) kone visuose Lietuvos didžiausiuose muzikos festivaliuose. Savo karinga patriotinio roko programa drebina koncertų sales. Festivalio „Margos pievos“ dalyviai galės išgirsti Perkūno sakmes, kurias pasakoja grupė „Thundertale“.
Trečioji grupė „Gyvata“ – tai neofolkloro grupė, kuri vienija bendraminčius, mylinčius ir puoselėjančius senąsias mūsų tautos tradicijas. Mokomi gerai žinomo post-folkloro kūrėjo Donato Bielkausko ir įkvėpti Vydūno dvasios, jie savitai ir gražiai atlieka savo krašto dainas. Nuo 2009 m. gyvuojantis pajūrietiškos dvasios kolektyvas jau spėjo sudalyvauti neviename festivalyje bei 2012 m. išleido pirmą savo albumą „Su vėjužiu kalbėjau“.
Šiuo metu paskelbtos festivalio grupės: „Folkstone“ (folkrokas, Italija), „Troll Bends Fir“ (folkrokas, Rusija), „Thundertale“ (rokas, Kaunas), „Roadkill“ (rokas, Vilnius), „Spanxti“ (neo-folkrokas, Vilnius), „Gyvata“ (neo-folkrokas, Klaipėda).
Jau antrą kartą vieno didžiausių ir daugiausiai eksponatų turinčio etnografijos muziejaus Europoje po atviru dangumi teritorijoje skambės visų Lietuvos etnografinių regionų folkloras, šiuolaikinis folkloras bei alternatyvi muzika iš Lietuvos ir užsienio. Be muzikinės dalies, festivalio lankytojų laukia ir 2013 metų festivalio naujovė – bus švenčiama Rugiapjūtė ir Oninės. Taip pat bus pristatomi tradiciniai lietuvių liaudies šokiai, demonstruojami amatai, skaitomos įvairios paskaitos ir rodomi filmai apie Lietuvos istoriją ir etnologiją, veiks visos muziejaus ekspozicijos. Pasiilgusius kiek aktyvesnio poilsio sukvies įvairūs žaidimai ir pramogos, o norinčius pajodinėti ar pavažiuoti senovine bričkele nudžiugins Lietuviški žirgai – Lietuvos žemaitukai.
Tai puiki galimybė turiningai praleisti savaitgalį gamtoje kartu su šeima ar draugais bei pasiklausyti šimtmečius gyvuojančių liaudies melodijų ir alternatyvios muzikos unikaliame Lietuvos kampelyje. Festivalio lankytojai turės unikalią galimybę apsigyventi palapinių miestelyje ir praleisti porą naktų pačiame liaudies buities muziejuje, įsikūrusiame vaizdingoje Kauno marių pakrantėje.
Festivalis „Margos pievos” skirtas įvairaus amžiaus žmonėms, besidomintiems lietuviška muzika, tradicijomis ir mėgstantiems keliauti. Čia nuo kasdienybės pabėgs bei pailsės ir jaunas, ir senas.