Šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis „Margos pievos”, vyksiantis 2013 m. liepos 26-28 dienomis Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse, skelbia pirmąsias grupes - „Troll bends fir“ iš Rusijos bei lietuvaičiai „Roadkill“ ir „Spanxti“ bei kviečia drauge švęsti Onines ir Rugiapjūtę.
„Troll Bends Fir“, savo tėvynėje žinomi pavadinimu „Trol’ Gnet Jel“ – tai grupė iš Rusijos, savo stilių įvardinanti kaip „alaus folkas“. Šis linksmasis penketukas puikiai derina skandinaviškas folkloro melodijas su šiuolaikinio roko ritmais. Greta tradicinei roko ar metalo grupei įprastų instrumentų skamba airiška fleita ir smuikas. Dainų tekstai atliekami rusų kalba, tačiau atkartoja skandinaviškų liaudies dainų motyvus – tai žaismingos istorijos su viduramžiškais personažais: linksmais nykštukais ir godžiais troliais. Keturioliktuosius metus skaičiuojantys ir „egles lankstantys“ troliai jau gerai pažįstami ne tik Rusijos folkloro ir roko festivalių lankytojams, bet ir daugeliui užsienio šalių muzikos bei alaus mėgėjų. Sakoma, kad jų grojamos linksmos, alų garbinančios melodijos priverčia kiekvieno kojas kilnotis. Tuo įsitikinti galės ir festivalio „Margos pievos“ lankytojai.
Ne ką mažiau energijos turi ir lietuvaičiai „Roadkill“. Nors šią „Rock n’ Roll“ puoselėjančią grupę karts nuo karto krečia narių permainos, kolektyvas išlieka nesubyrėjęs ir kupinas optimizmo. Vaikinai neužsidaro į tam tikro muzikos stiliaus rėmus, kasmet tobulėja, o jų kūryba neišsenka. 2011 metais „Roadkill“ buvo išrinkta geriausia Lietuvos andegraundo grupe „Sharkeen LT geriausi 2011“ rinkimuose, o 2012 metais pelnė geriausios gyvai grojančios grupės nominaciją. Netrukus grupė žada išleisti debiutinį albumą „Struck Down“.
Gerokai nuo pirmųjų grupių skiriasi kolektyvas „Spanxti“. Pradėję kūrybos kelią kaip etnoroko grupė, projektas pamažu krypo link kitokio folk muzikos stiliaus. „Spanxti“ kūryba įsimena netradiciniais, gilios tematikos, neo-folk kūriniais, kur baltiškasis mitologinis folkloras bei linksmos latviškos gaidos susitinka su apeiginiais senųjų indoeuropiečių tautų tekstais.
Be muzikinės dalies, festivalio lankytojų laukia ir 2013 metų festivalio naujovė – bus švenčiama Rugiapjūtė ir Oninės. Jų metu sveikinsime Onas, pjausime rugius, kepsime duoną, mušime sviestą, o po Rugiapjūtės darbų visų lauks dainos, šokiai, šviežia duona ir naujojo derliaus vaišės.
Jau antrą kartą vieno didžiausių ir daugiausiai eksponatų turinčio etnografijos muziejaus Europoje po atviru dangumi teritorijoje skambės visų Lietuvos etnografinių regionų folkloras, šiuolaikinis folkloras bei alternatyvi muzika iš Lietuvos ir užsienio. Bus pristatomi tradiciniai lietuvių liaudies šokiai,demonstruojami amatai, skaitomos įvairios paskaitos ir rodomi filmai apie Lietuvos istoriją ir etnologiją, veiks visos muziejaus ekspozicijos. Pasiilgusius kiek aktyvesnio poilsio sukvies įvairūs žaidimai, o norinčius pajodinėti ar pavažiuoti senovine bričkele nudžiugins Lietuviški žirgai – Lietuvos žemaitukai.
Tai puiki galimybė turiningai praleisti savaitgalį gamtoje kartu su šeima ar draugais bei pasiklausyti šimtmečius gyvuojančių liaudies melodijų ir alternatyvios muzikos unikaliame Lietuvos kampelyje. Festivalio lankytojai turės unikalią galimybę apsigyventi palapinių miestelyje ir praleisti porą naktų pačiame liaudies buities muziejuje, įsikūrusiame vaizdingoje Kauno marių pakrantėje.
Festivalis „Margos pievos” skirtas įvairaus amžiaus žmonėms, besidomintiems lietuviška muzika, tradicijomis ir mėgstantiems keliauti. Čia nuo kasdienybės pabėgs bei pailsės ir jaunas, ir senas.
Bilietus į festivalį „Margos pievos 2013“ platina „Bilietų pasaulis“. Bilietai prekyboje nuo vasario 22 dienos.
Festivalio tinklalapis – margospievos.lt
Festivalis Feisbuke - facebook.com/MargosPievos