Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2014 05 04

Po 600 metų pertraukos lietuvių ir lenkų draugystė vėl sužydėjo jaunimo projekte

Savaitę laiko 30 – ties žmonių komanda, sudaryta iš  Lietuvos bei Lenkijos jaunimo, dirbo kartu siekdami suvienyti tautas bei prisiminti bendrą ir didingą abiejų šalių praeitį....
Projekto logotipas
Projekto logotipas
Temos: 1 Draugystė

Savaitę laiko 30 – ties žmonių komanda, sudaryta iš  Lietuvos bei Lenkijos jaunimo, dirbo kartu siekdami suvienyti tautas bei prisiminti bendrą ir didingą abiejų šalių praeitį. Balandžio 28 – gegužės 4 dienomis jaunimas nuo 18 iki 30 metų bendromis jėgomis, nepaisydami kalbos barjero, įgyvendino šaunias idėjas ir šitaip paminėjo Lietuvos bei Lenkijos narystės Europos Sąjungoje 10-metį.

Pagrindinis šio projekto, pavadinto „226 and 10 years commonwealth result – great common past“ (liet. „226 ir 10 metų sandraugos rezultatas – didinga bendra praeitis"), tikslas – suvienyti lenkų bei lietuvių jaunimą, raginant juos dirbti kartu: kurti bendras idėjas ir jas įgyvendinti. Paprastai tokių projektų metu dalyviams visa veikla jau būna suplanuota, o reikmės užduotims atlikti – jau paruoštos. Tačiau šio projekto metu dalyviai patys turėjo sau išsikelti užduotis ir visus darbus atlikti patys.

Pagrindinis veiksmas vyko garsiojo Griunvaldo (Lenkija) mūšio lauke, kur projekto dalyviai su ryžtu statė medinės lietuviškos pilies maketą, kuris gegužės 4 dieną (sekmadienį) bus pristatytas per iškilmingą ceremoniją.  Taip pat dalyviai turėjo progą dalyvauti praktiniuose seminaruose ir mokymuose apie Lietuvos bei Lenkijos istoriją ir susipažinti su riterystės menu; mokėsi šaudyti iš lanko, jodinėti žirgais, šokti viduramžiškus šokius bei užsiėmė tokiais amatais kaip siuvimas ir siuvinėjimas. Negana to, dar išbandė ir tikrus viduramžių patiekalus pagal autentiškus receptus.

Šiuo projektu buvo norima įrodyti, jog lietuviai ir lenkai gali dirbti drauge be išankstinių nuostatų, nugalėti iškilusius kalbos barjerus bei kultūrų skirtumus, pažymėti tautų bendrumus, ir juos išryškinus pamatyti, kad tradicijos mus sieja, o ne skiria.

Taip pat projekto organizatoriai siekė įtraukti daugiau žmonių į istorinę rekonstrukciją. Nemaža dalis projekto dalyvių – patirties turintys viduramžių rekonstruktoriai. Tad žmonės, kurie pažino istoriją tik iš vadovėlių, galėjo pajusti viduramžių dvasią savo kailiu, mat vyrai turėjo progą apsirengti pilna viduramžių riterio šarvuote nuo galvos iki kojų, o merginos – apsirėdyti gražiausiomis sukniomis bei pasidaryti viduramžišką šukuoseną.

Paklausti, kodėl nusprendė dalyvauti šiame projekte, dalyviai vieningai atsakė, jog juos domina istorija, jos rekonstrukcija bei galimybė pabuvoti istorinėje vietoje kartu su kaimynais, kurie mums padėjo iškovoti pergalę mūšio lauke prieš daugiau kaip 600 metų. 

Tai jau ne pirmas kartas, kai lietuvių ir lenkų rekonstruktoriai bendradarbiauja tarpusavyje, siekdami atkurti istoriją ir šitaip vienyti tautas. Projekto organizatoriai kartu vykdo panašius projektus jau ne vieną mėnesį ir akivaizdu, jog rezultatai yra puikūs, nes į istorinę rekonstrukciją įsitraukia vis daugiau jaunų ir motyvuotų žmonių.

Projekto partneriai: Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas, asociacija „Parcuns“, Grunvaldo muziejus, Kauno technologijos universitetas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos