Kurčiųjų gyvenime įvairūs kultūros, sporto ir turizmo veiklos vaidina vis didesnį vaidmenį. Šiandien kurtieji - tai kultūrinė ir kalbinė mažuma. Kurčiųjų kultūra tampa vis atviresne plačiajai visuomenei. Praėjusį sekmadienį (spalio 14d.) suorganizuotoje Tarptautinėje kurčiųjų dienos šventėje svečiai buvo kviečiami ne tik iš Utenos, bet ir iš Panevėžio, Vilniaus, Kauno.
Šventės dalyvius labai pradžiugino tapybos ant vandens užsiėmimas. Iš Kauno atvykusi tapybos ant vandens pradininkė Lietuvoje Irma Čekanauskienė padarė šventę turtingesnę, įdomesnę. Irma Čekanauskienė ir jos mokinys Donatas Končius atskleidė tapybos ant vandens paslaptis. Tai ne tik menas, bet ir terapija.
„Čia susijungia trys sielos gydytojai: vanduo, spalvos ir judesys. Vanduo žmogų veikia raminančiai, o abstraktūs, tarsi savaime gimstantys spalvoti kūriniai pašalina piešti nepratusių nerimą suklysti. Tai viena iš pagrindinių sąlygų, leidžiančių šią techniką naudoti kaip terapiją įvairioms amžiaus grupėms“ – pasakojo Irma Čekanauskienė. Šventės metu visi išbandę šią unikalią tapybos ant vandens techniką liko patenkinti netik dėl proceso dinamiškumo, nuolat besikeičiančio vaizdo ir spalvų gausumo, bet ir dėl gauto rezultato. „Greitai gaunamas rezultatas nesukelia nuobodulio, nereikalauja didelių pastangų ir veikla atliekama iki pabaigos“ – sakė Donatas Končius.
„Tapyba ant vandens Utenoje apsilankė pirmą kartą ir mums be galo smagu, kad atvyko būtent pas mus į Utenos rajono kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų draugiją“ – pasakojo draugijos atstovė Justina Žebelienė.
Tuo tarpu, Tauragnų kraštotyros muziejuje nuo rugsėjo 5 dienos iki spalio 20 dienos Utenos kurtieji pristatė kurtus aksesuarus, popieriaus meną „Origami“, “Papjė-mašė“, stiklinių indų tapybą, nertas servetėles, Lietuvių liaudies kaukes, lininius drabužius – tunikas, veltinius ir kt.
Autoriai: Donatas Končius ir Justina Žebelienė