Jie nušviečia dangų virš mano Bruklino apylinkių stogų, kur pastaruoju metu dažniausiai girdėdavau sirenas, kai Niujorką buvo apėmęs koronaviruso protrūkio pikas, o vėliau – sraigtasparnius ir skanduotes, kai rajone įsismarkavo „Black Lives Matter“ protestai. Kol kas vasara buvo tikrai triukšminga, tačiau šie pastarojo meto sprogimai kol kas buvo garsiausi ir įsimintiniausi.
Praėjusią savaitę Niujorko naujienų svetainė „Gothamist“ pranešė, kad skundų dėl fejerverkų padaugėjo beveik 4000 procentų palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Čikagoje, Los Andžele, Filadelfijoje ir Bostone gyventojai pranešė apie neįprastą fejerverkų pagausėjimą. Tas pats ir kitur – Grand Rapids mieste Mičigane ir Hartforde Konektikute: fejerverkai. Grinvilyje (Pietų Karolina) ir Kolumbe (Ohajas): fejerverkai!
Fejerverkai man patinka ir dažniausiai mielai jais grožiuosi. Tačiau internete, kur nerimas yra pelningas, o dramatiškais pareiškimais skubama dalintis, per kelias dienas susibūrė tiesos apie fejerverkus ieškotojų bendruomenė.
Fejerverkų yra tiek daug ir jie trunka taip ilgai, kad juos tikrai kažkieno koordinuoja... Jie atrodo brangūs. Ar už to gali slypėti vyriausybės sąmokslas? Ar šitaip policija baudžia žmones už protestus? Įspėja apie pilietinio karo artėjimą? Tai, kad keli miestai jau paskelbė apie specialius teisėsaugos padalinius, kurie spręs fejerverkų sukeliamus nepatogumus, tik pakurstė sąmokslo teorijas.