„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ar žinote savo vidutinę kūno temperatūrą? Kuo tai naudinga per pandemiją ir kada reikia sunerimti

Įsibėgėjus peršalimo ligų sezonui, gali kilti noras matuotis kūno temperatūrą dažniau, negu buvome įpratę. Ramybės neatneša ir faktas, kad vienas iš pasaulį krečiančio viruso simptomų – pakilusi temperatūra. Tam, kad nekiltų panika, išvydus vos truputį didesnius skaičius nei vidutinė nustatyta žmogaus temperatūra, labai svarbu žinoti, kokia yra įprasta konkrečiai jums.
Temperatūra
Temperatūra / Flickr.com

37 laipsnius perkopę termometro rodikliai gali kelti nerimą, tačiau ne viskas taip paprasta. Medikų teigimu, yra daugybė faktorių ir aplinkos veiksnių, galinčių lemti ne tik vidutinę, bet ir pakilusią ar nukritusią žmogaus temperatūrą.

Kas, be ligos, lemia kūno temperatūros pokyčius

Aukštadvario pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė, šeimos gydytoja Jurga Dūdienė teigia, kad vidutinė kūno temperatūra – 36,6 negali būti taikoma kiekvienam žmogui. Pavyzdžiui, moters menstruacinio ciklo metu temperatūra svyruoja, priklausomai nuo ciklo dienos. Antroje jo pusėje temperatūra dažniausiai šiek tiek didesnė ir net 37 laipsnių gali būti laikoma visiškai normalia.

Taip pat visų žmonių temperatūra rytais būna žemesnė nei vakarais, o pamatuota iškart po sporto – aukštesnė negu ramybės būsenoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs