„Dabar didžiuojiesi tuo, kiek straipsnių išspausdinęs esi, kokiuose žurnaluose, o anais laikais vyravo kita vizitinė kortelė – muziejai. Kuo muziejus turtingesnis, tuo anatomija aukštesnio lygio. Mano pirmtakas profesorius Jurgis Žilinskas ir įkūrė Anatomijos muziejų. Skirtas jis buvo mokymo tikslais, tik dabar imame įsileisti vaikų ekskursijas iš mokyklų. Pritaikytos erdvės atsisėsti su vadovėliais prie įvairių skyrių, sistemų ir mokytis“, – muziejų, kuriame – 1160 eksponatų, pristatė LSMU Medicinos fakulteto Anatomijos instituto vadovas profesorius Dainius Haroldas Pauža.
Interviu su D.Pauža skaitykite čia: Anatomijos instituto vadovas D.H.Pauža: „Kasmet apie 50 žmonių sutinka po mirties paaukoti savo palaikus, trūksta – importuojam“
Anatomijai Lietuvoje šiemet sukanka 100 metų, o jos kūrėju laikomas minėtas prof. J.Žilinskas. Studijavęs, lankęsis įvairiuose užsienio universitetuose, jis matė geriausius to meto anatomijos muziejus ir suprato, kad anatomijos studijos be anatominių preparatų yra nieko vertos, todėl Anatomijos muziejui kurti tarpukariu buvo nukreiptos visos instituto bendruomenės jėgos. Jau pirmomis dienomis pagaminti ir surišti 20 griaučių, tapusių pirmaisiais Anatomijos muziejaus eksponatais. Prof. J.Žilinsko paskatinti, eksponatus gamino visi – ir jo kolegos, ir studentai.
Ir dabar, anot dešimtojo instituto vadovo D.H.Paužos, būsimi medikai yra skatinami kurti preparatus – už tai pridedamas balas.
„Kiek darbo į kiekvieną eksponatą įdėta! Muziejuje yra tokių keistų dalykų, kur dar ir šiandien bandoma nustatyti, kaip viskas padaryta. Bandai atkartoti, nieko panašaus nesigauna. Įsivaizduojate, ką reiškia silikoną įterpti į audinį? Pusę metų tą audinį dehidruoji. Tai atliekama vakuume ir žemoje temperatūroje, apie –20°C. Tada perdedi audinį į dervas. Vėl pusę metų palieki. Kiek reikia sąnaudų! Bet tai sukurta amžiams“, – rankose laikydamas kadaise realiai plakusią, o vėliau plastinuotą žmogaus širdį, paaiškino Anatomijos instituto vadovas.