„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pienas – gerti ar negerti? Tiesa, mitai, atradimai ir nauji klausimai tyrėjams

Nepaisant to, kad daugelio Vakarų šalių gyventojai, ypač amerikiečiai, mėgsta gerti pieną, kyla vis daugiau abejonių dėl jo naudos sveikatai. Pasigirsta nuomonių, kad pienas gali net pagreitinti fizinį ir psichinį senėjimą.
Pienas
Pienas / 123RF.com nuotr.

Nuo tada, kai maždaug prieš 10 000 metų buvo prijaukintos ožkos – ir vaikai, ir suaugusieji gėrė ir tebegeria įvairiausių žinduolių pieną: avių, karvių, kupranugarių, šiaurės elnių ir stumbrių.

Pienas vieniems žmonėms yra geras vertingų maistinių medžiagų šaltinis, kitiems – paguodos maistas (angl. „comfort food“), o daug pieno produktų gaminantiems pasaulio regionams – esminis jų kultūros ir ekonomikos elementas. Amerikoje karvės pienas ilgą laiką buvo laikomas geru baltymų, kalcio, kalio, vitamino B12 ir vitamino D (kurio kartais papildomai pridedama į pieną jo perdirbimo metu) šaltiniu.

Tačiau tam, kad žmogus galėtų gerti pieną, jo organizmas turi gaminti fermentą laktazę, kuri laktozę – cukrų, esantį tik žinduolių piene – suskaido į virškinamus komponentus. Dauguma žmonių visame pasaulyje suaugę praranda gebėjimą gaminti laktazę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs