Savarankiškai mokantys PSD piktinasi: „Sodra“ nuskaičiuodavo įmokas, tačiau draudimo nesuteikdavo

Lietuvoje prievolę savarankiškai sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas kiekvieną mėnesį turi apie 220 tūkst. gyventojų. Tačiau nemažai jas mokančių savarankiškai piktinasi šių įmokų administravimu bei tuo, kad, nors ir praradęs draudimą, žmogus privalo už laiką, kai nebuvo draustas, sumokėti „Sodrai“. Savo ruožtu Valstybinės ligonių kasos (VLK) bei „Sodros“ atstovai teigia, jog PSD įmokos yra privalomos, ir tai nėra mokėjimas už paslaugas. Panašios nuomonės ir ekonomistas Romas Lazutka. „Sugriautume sistemą, jei kas nori mokėtų, o kas nori – nemokėtų“, – teigė ekonomistas.
Medikė ir pacientė
Medikė ir pacientė / Vida Press nuotr.

15min GYVENIMO kalbinti pašnekovai teigia, jog jie nėra nusistatę apskritai prieš privalomąjį sveikatos draudimą, juos labiau glumina istorijos, nutinkančios dėl šių įmokų mokėjimo bei jų administravimo. Įvairiomis istorijomis gyventojai pasidalino ir socialiame tinkle.

Sužinojo, jog nėra draustas

Vilniuje gyvenantis Justas individualia veikla užsiima nuo 2019 metų rugpjūčio mėnesio.

„Sodra“ kas mėnesį iš manęs nuskaičiuodavo po 38,74 euro už privalomąjį sveikatos draudimą, todėl, pamatęs tai savo banko sąskaitoje, supratau, kad man mokėti nereikia – kasmėnesinė įmoka yra nuskaičiuojama. Tačiau pernai lapkričio pabaigoje, kai norėjau pakeisti šeimos gydytoją, sužinojau, kad nesu draustas.

Pateikęs užklausą pakeisti šeimos gydytoją Vilniaus Antakalnio poliklinikos tinklalapyje po kelių dienų gavau pranešimą, kad to padaryti negalima, nes nesu draustas.

Kai paskambinau į Antakalnio polikliniką personalas pranešė, kad turėčiau kreiptis į „Sodrą“, jų paklausti, kodėl nesu apdraustas, ir patarė pasitikrinti draudimo statusą VLK svetainėje“, – pasakojo Justas.

Paskambinęs į „Sodrą“ ir paaiškinęs situaciją vyras išgirdo patvirtinimą: taip, jis nėra draustas privalomuoju sveikatos draudimu. Priežastis – laiku nesumokėtos įmokos.

Vyras išgirdo patvirtinimą: taip, jis nėra draustas privalomuoju sveikatos draudimu. Priežastis – laiku nesumokėtos įmokos.

„Pasiteiravau, už ką iš manęs nuskaičiuojami pinigai? Ji atsakė, kad iš manęs atskaičiuojami pinigai už skolą. Tada jos paklausiau, kaip aš galiu būti skolingas už paslaugą, kurios negavau?

Į šį klausimą ji atsakymo neturėjo, ja suabejojau ir pasitikslinau, ar tai tikrai yra skola, o ne bauda? SODROS klientų aptarnavimo darbuotoja patvirtino, kad tai yra skola, o ne bauda, taip ir neatsakiusi į klausimą, už ką aš buvau skolingas“, – teigė vilnietis.

Telefonu konsultantė vyrui patarė apsilankyti savo „Sodros“ paskyroje internete ir susimokėti laiku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis