Karantinas privertė visus norom nenorom išbandyti tokį griežtą taupymo režimą – o ten, kur dalis ribojimų išliko ir vasarą, šitaip kone asketiškai teko gyventi būtent tuo metu, kai esame linkę išlaidauti daugiausiai. Pandemija dar labiau išryškino pajamų ir finansinės padėties skirtumus Amerikoje, ypač tarp vadinamųjų „tūkstantmetukų“ ir Z kartų. Kai kurie mūsų likę namuose sutaupo daugiau negu anksčiau, o kitiems vos pakanka lėšų pragyvenimui. Aš, konsultuodamas jaunus žmones, matau šį skirtumą savo akimis.
Patarimus teikiu per „Albert“, asmeninių finansų programėlę, kurios klientai (daugiausia – dvidešimtmečiai–trisdešimtmečiai) gali siųsti man ir kitiems konsultantams užklausas finansiniais klausimais. Nuo kovo mėnesio beveik kiekvieną savaitę gaunu panikos kupinų žinučių iš jaunų žmonių, kurie neseniai tapo bedarbiais, negali sau leisti išsinuomoti būsto ar sumokėti už vaikų priežiūrą, ketina imti rizikingą paskolą ar imtis papildomų darbų šešėlinėje rinkoje, kad tik nenugarmėtų į bedugnę.
Nors man patinka padėti jiems rasti kūrybiškų finansinių sprendimų, man kartu ir nepaprastai liūdna matyti tiek daug jaunų žmonių tokioje sunkioje padėtyje. Kita vertus, yra ir tokių, kuriuos girdžiu sakant, kad masiniai atleidimai jų nepalietė, ir jie teigia, kad dabar sutaupo daugiau pinigų nei bet kada anksčiau.