Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europos strateginė autonomija: pasiekiamas tikslas ar kelią į priekį užstojanti iliuzija?

Išrinktajam JAV prezidentui Joe Bidenui patvirtinus „nuolatinį įsipareigojimą“ NATO aljansui, Europos šalys lengviau atsikvėpė – Donaldas Trumpas šią organizaciją peikė kone kiekviena proga. Signalai iš Vašingtono dėl gynybos finansavimo tikrai bus ir jau yra švelnesni – bet Senajame žemyne diskusijos dėl to, kas ir kaip turėtų rūpintis europiečių saugumu, toli gražu netyla.
Emmanuelis Macronas lanko Prancūzijos karius Rukloje
Emmanuelis Macronas lanko Prancūzijos karius Rukloje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kažin ar tai apskritai diskusijos, nes retorika labiau primena ginčą, o jo dalyvės nestebina. Vienoje pusėje – tradiciškai ambicinga ir išdidi Prancūzija, kitoje, galbūt kiek netikėtai, – Vokietija.

Tiesa, tikrai nenuostabu tai, kad balsams iš Berlyno, raginantiems blaiviau vertinti situaciją, antrina tiek Lenkija, tiek Baltijos šalys. Dabar jau buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius 15min teigė: „Šita diskusija jau sena, o mes niekada neslėpėme, kad Paryžiui nepritariame.“

Ką ir vėl sumanė Prancūzija bei jos prezidentas Emmanuelis Macronas, prieš metus įspėjęs, kad NATO ištiko „smegenų mirtis“, ir paraginęs Europą atsibusti.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macronas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macronas

Taip, regis, ir atsitiko – bet kitos Europos šalys prabudo tam, kad imtų garsiau nei anksčiau kritikuoti Paryžiuje kylančias idėjas dėl žemyno saugumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais