Nors lenktynėse, kas pirmas sukurs vakciną, Kinija susiduria su stipria JAV ir kitų Vakarų šalių konkurencija, ji yra pasirengusi tapti skiepijimo lydere besivystančiose šalyse ir pasinaudoti strategine to nauda.
Šiuo metu visame pasaulyje yra 11 kandidačių į COVID-19 vakcinas, su kuriomis jau atliekami trečiojo etapo bandymai – tai paskutinis etapas prieš valdžios institucijoms patvirtinant, kad skiepus galima naudoti.
Keturios iš tų galimų vakcinų yra kiniškos. Perspektyviausia iš jų, kurią sukūrė Uhane įsikūrusi „Sinopharm“, jau skiepijami Jungtinių Arabų Emyratų darbuotojai, kuriems kyla didžiausia rizika užsikrėsti. Pasak Wu Guizheno, Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro vyriausiojo biologinio saugumo eksperto, „Sinopharm“ preparatas šį mėnesį arba kitą mėnesį tikriausiai bus galutinai patvirtintas kaip tinkamas naudoti.
Perspektyviausi amerikiečių kandidatai į skiepus, kuriami kompanijų „Moderna“ ir „Pfizer“ (pastaroji kompanija jau džiūgauja sukūrusi beveik neabejotinai efektyvų preparatą) galėtų būti patvirtinti panašiu metu. Tačiau kol kas JAV neketina konkuruoti su Kinija dėl vakcinų platinimo daugiau nei pusei žmonijos, gyvenančios besivystančiame pasaulyje.