15min rašė, kad šiuo metu daugiausiai prieglobsčio prašytojų Lietuvoje – iš Šiaurės ir vidurio Azijos. Prieglobsčio prašytojų iš Irano nėra daug, tačiau šie žmonės išskirtiniai dėl religinio persekiojimo atvejų.
Todėl 15min susitiko su Nima Khatibi, Lietuvoje gyvenančiu ir pabėgėlio statusą gavusiu iraniečiu ir pasikalbėjo apie tai, kodėl jis negali grįžti į savo šalį ir kaip atrodė jo kelionė iki Vilniaus.
26-erių vaikinas gimė ir užaugo Teherane, Artimuosiuose Rytuose įsikūrusios Irano Islamo Respublikos sostinėje, vidutinių pajamų šeimoje. Kaip pats pasakoja, vaikystėje jam nieko netrūko. Kadangi tėvams buvo svarbus išsilavinimas, vaikinas nemažai laiko leido prie knygų ir keliaudamas su šeima, o po mokyklos įstojo mokytis teisės.
Tačiau šių studijų pabaigti jam nepavyko.
Pasirinko tapti krikščionimi
Iranas Islamo Respublika tapo 1979 metais, kai Irano Revoliucijos metu buvo nuversta monarchija, o aukščiausią politinę kontrolę perėmė ajatolos Ruhollah Khomeini vedami dvasininkai.
Iki prasidedant revoliucijai šalį valdė šachas Mahomedas Reza Pehlevis, kuris vykdė aktyvią Irano vesternizaciją – šalyje diegė daliai gyventojų nepriimtinas vakarietiškas vertybes ir apribojo opoziciją bei islamo dvasininkijos įtaką.
Todėl ilgainiui nepasitenkinimas augo ir vis daugiau žmonių, ne tik islamistų, bet ir liberalų bei socialdemokratų partijos ėmė vienytis prieš šachą, kol galiausiai 1978-aisiais protestai jau vyko visos šalies mastu.