Skaičių kalba: pasiteisinusi „Žalgirio“ puolimo rykštė ir unikalus „Olimpia“ pasiekimas

Kauno „Žalgiriui“ pritrūko vieno metimo, kad pakartotų arba pagerintų savo rezultatyvumo Eurolygoje rekordą, besilaikantį nuo 2004-ųjų sausio – 105:97 po pratęsimo parklupdytas Ettore Messina ir Milano „Olimpia“. „Žalgiris“ buvo pralaimėjęs šešias rungtynes iš eilės, kuriose praleido 90 arba daugiau taškų, tačiau koronaviruso grėsmės akivaizdoje šią seriją nutraukė.
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

105 taškai rungtynėse, kuriose pagrindiniai „Žalgirio“ snaiperiai Artūras Milaknis ir KC Riversas kartu pelnė tik 3 taškus. Kauniečiai užtikrintai atakavo iš toli (10/20, 50 proc.), tačiau „Olimpia“ čia buvo dar agresyvesnė (15/33, 46 proc.), o „Žalgiris“ pergalės mūrą lipdė kiek kitokiais būdais.

Beje, pirmą rungtynių tritaškį „Žalgiris“ pataikė tik antrajame kėlinyje, ir taip nutrūko 12 rungtynių, kuriose kauniečiai iš toli „atsidarydavo“ jau pirmajame kėlinyje, serija. Paskutinį kartą pirmą kėlinį be tikslaus tritaškio „Žalgiris“ buvo sužaidęs pirmą gruodžio savaitę, kai Maskvoje nusileido CSKA ekipai.

Be tritaškių (0/3), bet net 27 taškai per pirmąjį kėlinį – rezultatyviausią „Žalgirio“ kėlinį šiame mače.