Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aidas Puklevičius: Pandemijos aukos ir čempionai

Vienas iš labiausiai paplitusių mitų yra tas, kad kinų hieroglifas weiji, reiškiantis „krizę“, susideda iš dviejų kitų, reiškiančių „pavojų“ ir „galimybę“. Su „wei“ viskas tvarkoje, jis tikrai reiškia pavojų. Blogiau yra su „ji“, kurio gal „niolikta“ reikšmė yra „galimybė“.
Aidas Puklevičius
Aidas Puklevičius / Olgos Posakovos nuotr.

Bet kažkada paleido šį mitą Johnas Fitzgeraldas Kennedy'is vienoje iš savo kalbų, ir mes iškart skubame jį išsitraukti kaskart, kai drebiamės veidu į didelę nelaimę.

Mito esmė – įžvelgti kiekviename pavojuje šansą pasikeisti ir užaugti. Su tuo viskas gerai, prieštarauti tam būtų tas pats, kaip ginčytis su teiginiu, jog vasarą šilčiau už žiemą, o naktį tamsiau nei dieną. Didesnė bėda yra ta, kad daug tiksliau krizės fenomeną nurodo graikiškas žodis „krisis“, kuris reiškia sukrėtimą. Tokį, po kurio visuomet paaiškėja tie, kurie buvo krestelti aukštyn, o kiti – nukratyti žemyn.

Skaičiuojame tik pirmąją karantino savaitę, tiek pandemijos, tiek finansų prognozės mainosi dažniau nei ekspremjero Algirdo Butkevičiaus nuomonės per parą, todėl velniškai sunku prognozuoti, kas bus labiausiai išlošę iš COVID-19. Sunku, bet pabandykime.

Taigi, pradžiai krizės čempionai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug