Naujų infekcijų skaičius Kinijoje pastarosiomis savaitėmis smarkiai sumažėjo, o visos šalies miestai grįžta prie daugmaž įprasto gyvenimo.
Gyventojai išeina iš karantino, vėl vaikšto parkuose ir net eina į restoranus bei kavines. Įmonės vėl atidaromos ir žmonės pradeda grįžti į darbą, nors valdžia vis dar draudžia į šalį atvykti užsieniečiams, siekdama užkirsti kelią naujų atvejų įvežimui. Praėjusį mėnesį technologijų milžinė „Apple“ uždarė savo mažmenines parduotuves visame pasaulyje – Kinija yra išimtis.
Ar Kinija bus vienišas vilties spindulėlis pasaulio ekonomikos padangėje, nes ateinančiais mėnesiais kitos didžiosios ekonomikos kovos su virusu? Ir kai pagaliau krizė baigsis, ar Kinija vėl taps pagrindine globaliojo augimo varomąja jėga ir vėl didins tarptautinių įmonių plėtros ir pelno perspektyvas?
Atrodo, būtent taip viliasi daugelis tų, kurie gyrė Kiniją už drakonišką ir, atrodo, veiksmingą reakciją į virusą, pamiršdami ar atleisdami jai pirminį nesąžiningą bandymą nuslėpti protrūkį. Tačiau tikriausiai realybė bus visai kitokia.