Anksčiau rugsėjį „kibernetiniais partizanais“ pasivadinę programišiai ištesėjo savo pažadą: tęsiantis smurtui prieš taikius protestuotojus, paviešino tūkstančio saugumo struktūrų darbuotojų asmeninius duomenis.
„Tai štai. Jei žudote mūsų vyrus ir mušate mūsų moteris, nesitikėkite amžinai slėptis po balaklavomis. Pirmieji tūkstantis Lukašenkos banditų“, – tviteryje rašė „Telegram“ kanalo „NEXTA“, kuriame buvo paviešinti pareigūnų vardai, pavardės, gimimo datos, adresai ir pareigos, administratoriai.
Vėliau sąrašas buvo papildytas: šiuo metu jame – daugiau nei 2 tūkst. pareigūnų informacija.
Baltarusijos ekspertė tyrimų centre „V-Dem Institute“ Olga Dryndova teigė, kad toks žingsnis žengtas turint minimalų ir maksimalų tikslus.
„Maksimalus tikslas – užtikrinti, kad tie, kurie dirba saugumo tarnybose, pereitų į protestuotojų pusę. Šis tikslas nebuvo pasiektas, matėme, kad saugumo tarnybos vis dar palaiko Lukašenką.
Tačiau yra tikslas ir bauginti tose tarnybose dirbančius asmenis. Ir tai buvo gana efektyvu, nes pareigūnai jau sureagavo, yra išsigandę“, – 15min sakė O.Dryndova.
Nepaisant duomenų viešinimo, smurtas prieš protestuotojus tęsiasi. Savaitgalį per demonstracijas buvo sulaikyti keli šimtai žmonių, brutalūs sulaikymai tęsėsi ir trečiadienį, kai baltarusiai į gatves išėjo protestuoti prieš slapta surengtą Aliaksandro Lukašenkos inauguraciją.
Labiau išsigandę mažuose miestuose
Pasak O.Dryndovos, pareigūnai bijo kaimynų, pažįstamų reakcijos.