COVID-19 akivaizdoje – lyderystės pamokos iš viduramžių literatūros

Šiandien pasaulis yra kitoks, ir ne tik dėl koronaviruso. Atrodo, kad įvykiai vienas kitą veja vis greičiau: virusai per kelias savaites virsta pandemijomis, medicininiai iššūkiai per vos keletą dienų tampa gyvybės ir mirties klausimais o, atrodo, kertinės ir nepajudinamos mūsų laisvės akimirksniu iš mūsų atimamos tiesiogiai per televiziją.
Londono meras Borisas Johnsonas
Borisas Johnsonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kadaise saugi ir klestinti visuomenė dabar atrodo nepaprastai pažeidžiama. 

Nepaneigiama tikrovė yra ta, kad pasaulis pasikeitė – jis dar niekada nebuvo toks mažas.  XIV amžiuje, Juodajai mirčiai prireikė keleto metų, kad pasklistų po Europą. Koronavirusui tereikėjo keleto savaičių. Šios pandemijos politika atspindi laikmetį ir situaciją – šiurkšti ir, atrodo, nekontroliuojama, priversta įsitraukti į žiaurias lenktynes, kad tik neatsiliktų nuo eksponentinės epidemiologijos matematikos.

Tačiau nors pasaulis yra kitoks, bent jau Europoje, kur gyvenimas beveik sustojo, žmonės nepasikeitė. Kaip ir anksčiau, mes bijome mirties, norime saugumo ir ieškome lyderių, kurie mus gintų. Vienas po kito Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir dabar pagaliau čia, Didžiojoje Britanijoje, po pastarojo Boriso Johnsono kreipimosi į tautą, Europos ministrai pirmininkai, prezidentai ir kancleriai siekia užtikrinti gyventojų saugumą įšaldydami savo šalių ekonomiką, nurodydami niekam neišeiti iš savo namų ir įsakydami policijai bausti asmenis, kurie nesilaiko karantino reikalavimų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų