Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Šeimos tebėra nežinioje: ar saugu atidaryti visas ugdymo įstaigas?

Atsižvelgiant į tai, kad barai ir restoranai daugelyje JAV vietų vėl atidaromi, o beveik visur mokyklų perspektyvos išlieka miglotos, galima pamanyti, kad vis dar nėra jokių mokslinių įrodymų apie vaikus ir koronavirusą. Tiesa, mes vis dar ieškome kelio tamsoje, bet nesame ir visiškoje nežinioje.
Vaikai
Vaikai / Ben Wicks nuotr./ Unsplash nuotr.

Štai ką mes žinome, ko nežinome ir ką turime padaryti, kad sužinotume daugiau.

Vasario ir kovo mėnesiais, kai pandemija buvo pradinėje stadijoje, vienas iš didžiųjų klausimų buvo, ar vaikams nekyla didesnė rizika susirgti COVID-19.

Nebūtų keista, jei jie būtų labiau pažeidžiami – kitos kvėpavimo takų ligos, tokios kaip gripas, yra labai pavojingos tiek vaikams, tiek pagyvenusiems žmonėms. Tačiau viena patikimiausių išvadų apie COVID-19 per pastaruosius keletą mėnesių yra ta, kad vaikai yra tarp mažiausiai paveiktų grupių. Jie rečiau suserga, o jei ir suserga, jų ligos eiga būna lengvesnė ar apskritai besimptomė.

Jie daug mažiau rizikuoja numirti. Šie įrodymai nereiškia, kad vaikai negali susirgti ar susirgti sunkiai, tačiau vyresnio amžiaus suaugusieji yra kur kas pažeidžiamesni.

Kitas didelis klausimas buvo: ar vaikai yra pagrindiniai viruso nešiotojai?

Bent viena vyriausybė teigė, kad vaikai iš viso neperduoda viruso. Kai kurios tyrėjų grupės nesutiko, kad jie gali platinti virusą taip pat, kaip suaugusieji. Šiuo metu nė vienas iš šių teiginių neatrodo visiškai teisingas. Jei vaikas serga ir skleidžia viruso daleles, o suaugęs žmogus susiduria su tomis dalelėmis, suaugusysis, be abejo, gali susirgti, tačiau atrodo, kad vaikai perduoda virusą mažiau nei suaugusieji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos