Koronaviruso sukelti klasių karai skaldo JAV visuomenę, bet ne taip, kaip atrodo

Jei gaunate informaciją žiūrėdami visas naujienų laidas iš eilės, iš konservatyvios žiniasklaidos ar iš prezidento Donaldo Trumpo „Twitter“ kanalo, nesunku susidaryti įspūdį, kad visuomenės nuomonės dėl karantino labai ryškiai skiriasi: šalis susiskaldžiusi, nes respublikonai nori atidaryti šalį, o demokratai nori, kad ir toliau būtų taikomos socialinio atsiribojimo priemonės.
Konkurencija
Konkurencija / 123RF.com nuotr.

Tiksliau sakant, ryškus susiskaldymas tarp pasiturinčių elito atstovų, kurie maloniai atsipalaiduoja savo patogiai įrengtuose namuose ir atlieka savo „baltųjų apykaklių“ darbus per „Zoom“ arba vaikštinėja prisidengę veidus kaukėmis, ir paprastų piliečių, turinčių pakankamai drąsos tiesiog giliai įkvėpti, išeiti iš namų ir dirbti savo darbą. Tokį įspūdį labai lengva susidaryti, ir jis labai neteisingas.

Kaip jau rašiau anksčiau, nepaisant egzistuojančios atskirties tarp skirtingų partijų rėmėjų ir nepaisant D.Trumpo ir kitų veikėjų pastangų ją gilinti, Amerikos visuomenė stebėtinai vieningai palaiko atsargumo priemones, taikomas pandemijos metu. Nors paskutiniai balsavimai rodo tam tikrus požymius, kad nuomonių skirtumai auga, amerikiečių požiūris nuoseklus visuose regionuose ir valstijose – nematome skirtingų partijų rėmėjams būdingo nuomonių pasidalijimo.

Vis dėlto nuomonių skirtumai yra realūs, tik jie rodo ne partinius ar geografinius nesutarimus, o klasių karą, paskatintą karantino. Vargingai gyvenantys ir darbininkų klasės amerikiečiai labiausia kenčia nuo karantino priemonių, tačiau jie taip pat yra tie žmonės, kurie labiausiai palaiko socialinį atsiribojimą. Tuo metu priešingą nuomonę labiau palaiko žmonės, kurie, mažiau tikėtina, kad praras darbą ar turės eiti į prastovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai