Laikas pripažinti antropoceną: dėl klimato katastrofų Indijoje žuvo daugiau nei 2000 žmonių

Kasmetinis Pasaulio ekonomikos forumo susitikimas Davose baigėsi praėjusį mėnesį. Buvo pasakyta daug kalbų, duota daug pažadų, ir vis dėlto pasaulis ir toliau dega: tebesiaučia gaisrai Australijoje, vis dar smilksta Amazonės džiunglės, visur pasaulyje skleidžiama klimato kaitos propaganda susiduria su tokia pat aktyvia opozicija, besistengiančia sumenkinti nuogąstavimus, o pasaulis ir toliau džiūsta.
Padangų kalnas
Padangų kalnas / 123RF.com nuotr.

Per praėjusius metus Indijoje daugiau nei 2000 žmonių žuvo dėl potvynių, karščio bangų ir klimato sukeltų katastrofų. Nepaisant daugybės bandymų atitaisyti klimato kaitos žalą, esminių sprendimų priimta labai mažai. Priežastys skiriasi – nuo ekonominio pajėgumo iki negrįžtamų pokyčių rizikos. Atrodo, kad mūsų požiūris iš esmės ydingas, taigi antropocenas gali būti būtinas paradigmos poslinkis sprendžiant pasaulio problemas.

Antropoceno idėja nėra nauja. Tai – siūlomas dabartinės geologinės epochos pavadinimas, ir šis pavadinimas pabrėžia, kad dabar žmonių ir jų veiklos Žemei daroma įtaka yra daug didesnio masto nei ta, kurią daro visi gamtos reiškiniai kartu sudėjus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis