O Jungtinėse Valstijose ši žinia sulaukė daug daugiau dėmesio. Ir, beje, ne vien todėl, kad pagrindiniai minėtų nusikaltėlių taikiniai buvo būtent JAV. Netgi ne vien todėl, kad nusikaltėliai taikėsi ir į vakciną nuo COVID-19 kuriančias bendroves.
Dviem Kinijos piliečiams – 34 metų Li Xiaoyu ir 33 metų Dong Jiazhi – JAV pateikti kaltinimai, kad jie ilgiau kaip dešimtmetį vykdė kompiuterinių įsilaužimų kampaniją net vienuolikoje pasaulio šalių, turinčių aukštųjų technologijų pramonę.
Tačiau šie kinai, nors ir nebūdami Kinijos armijos ar kitų vadinamųjų valstybinių Kinijos kompiuterinių įsilaužėlių grupuočių nariai, oficialiai apkaltinti vykdę ir valdžios užsakymus. Tai yra iš esmės pirmas kartas, kai JAV valdžia oficialiai paskelbė, kad Kinijos valdžia tarptautinėje arenoje naudojasi nusikaltėlių paslaugomis.
Tai yra iš esmės pirmas kartas, kai JAV valdžia oficialiai paskelbė, kad Kinijos valdžia tarptautinėje arenoje naudojasi nusikaltėlių paslaugomis.
Tokia autoritarinio režimo ir nusikaltėlių sąjunga jau anksčiau buvo būdinga „mafijos valstybe“ dažnai ir ne be pagrindo vadinamai Rusijai. Tačiau Kinija „mafijos valstybe“ iki šiol tarsi ir nebuvo vadinama. Ko gero, ji tokia bent jau kol kas ir nėra.
Tačiau Pekino režimo ir įvairaus plauko nusikaltėlių, ne vien kompiuterinių įsilaužėlių, bendradarbiavimo tendencijos pastaraisiais metais pastebimos vis dažniau. Todėl tikrai atėjo metas pažvelgti į tai atidžiau.