„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Geriau jau mano vaikas būtų miręs“: kai vaikai visiškai nutraukia ryšius su savo šeima

Atvirėjant, bręstant visuomenei, randasi poreikis kalbėtis įvairiausiomis, dažnai ypač skaudžiomis temomis, dalintis savo patirtimis, ieškotis pagalbos. Tačiau atvirai kalbėti vaikų-tėvų santykių tema vis dar yra gana sudėtinga, o ypač – kalbėti dalykiškai, be kaltinimų vienai ar kitai pusei. Kalbėti apie tai, jog visiškai nutraukei ar ketini nutraukti santykius su savo šeima, savo tėvais, Lietuvoje, ko gero, tebėra „misija neįmanoma“.
Išėjimas
Išėjimas / 123RF.com nuotr.

Šalyje, kur gerbti tėvą ir motiną bet kokia kaina yra privaloma, nesvarbu, kokios būtų vaiko patirtys šeimoje. Dažnai buvusių problemiškų šeimų vaikai renkasi kentėti sukąstais dantimis, motyvuodami, kad „tėvams jau ne kažin kiek ir liko“ ar kad jie esą privalo atiduoti kažkokias menamas skolas savo tėvams, na, kad ir už tai, kad juos tėvai pagimdė.

„Aš noriu nutraukti santykius su savo šeima“, „aš visiškai nutraukiau santykius su tėvais“ – lietuvių kalba tokia paieška Google nepateikia beveik jokios informacijos, gal kur ne kur kokį verstinį straipsnį. Ir viskas. Jokių patirčių, jokių patarimų, o ir kam – jei tokie atvejai, tokia problema tiesiog „neegzistuoja“.

O jie yra. Suaugę vaikai, sunkia širdimi apsisprendę savo ateities nesieti su savo šeima ir visiškai nutraukę bet kokį bendravimą. Suaugę vaikai, sąmoningai pasirinkę savo pačių vaikus auginti be močiučių ar senelių, tetų ar dėdžių.

„Savo šeimoje aš nesijaučiau žmogumi“ – toks argumentas tikrai yra „nepakankamas“

„Tai ką jie tokio baisaus tau padarė?!“

Tokį klausimą paprastai lydi pakelti antakiai, bent keli šauktukai ir nesupratimas balse, mat automatiškai yra tikimasi išgirsti kokią nors pikantišką, baisią ar žiaurią istoriją.

„Savo šeimoje aš nesijaučiau žmogumi“ – toks argumentas tikrai yra „nepakankamas“; „į mano poreikius niekada nebūdavo atsižvelgiama, o aš būdavau nuolat žeminama, iš manęs buvo visą laiką šaipomasi“ – o į tokį teiginį aplinkiniai greičiausiai sureaguos ne tik, kad ne su supratimu ir atjauta, o atvirkščiai, su atvira pašaipa: „taigi šeimoje visko nutinka, pasipyksta, susitaiko“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“