Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Milda Matulaitytė-Feldhausen: Šveicariškoji skurdo riba ir lietuviškasis orumas – mitas ar realybė?

Kai kalbame apie savo vargą ir nepriteklius, apie tai, kokie mes užguiti, čia, toje nustekentoje Lietuvėlėje, mes visada mielai lyginamės su tuo, kaip yra ten, kažkur. Kiek, tarkim, Šveicarijoje uždirba kasininkės, aš sužinojau tik Lietuvoje.
Milda Matulaitytė su petnešomis
Milda Matulaitytė su petnešomis / Asmeninio albumo nuotr.

Čia toks fenomenas – Lietuvoje žinoti, kiek uždirba kasininkės Šveicarijoje ir tuo išdidžiai mojuoti kaip kokia skęstančiųjų vėliava – žiūrėkite, va, kaip ten gerai.

Lietuvis tokiu atveju išdidžiai patėškia faktus ir laukia reakcijos: „jooo, vat ten, jiems tai jau tikrai gerai“. Tiesa, tasai faktais mojuojantysis niekada visko iki galo jums neišsakys, tarkim, kiek iš to uždarbio, susimokėjus visus mokesčius, kasininkei mėnesio gale lieka realiam pragyvenimui.

Arba jis niekada nesako tokių dalykų kaip: „nagi, duokš, pasilyginkime, kurioje šalyje kasininkės išsiunčia mažiausiai žinučių darbo metu, nes jos dirba, o ne chatina kaip lietuviškosios“ ir dar kitokių smagių dalykų jis nesako. Nes tai neįeina į jo planą. Jo planas vadinasi „Ten oru, o čia – neoru“.

Ir, jei kam nors tokį pavyksta prie sienos priremti faktais ar argumentais, tai jis, trumpam pritilęs, greitai grįžta prie savųjų tiesų, jas užtvirtindamas amžinuoju „nu taip, bet vis tiek“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos