Su traumomis ir garsių tėvų šešėliu kovojęs auksinis komunizmo jaunimas. „Fidelito“ istorija

Gimę su „auksiniu šaukštu“ burnoje pasaulio lyderių atžalos dažnu atveju likdavo savo stiprių, žymių, galingų, charizmatiškų tėvų šešėlyje. Itin skausmingais atvejais net išsižadėdavo jų idėjų ir pasaulėžiūros, kas dažnai pasitaikė Sovietų Sąjungoje – didžiojo Stalino dukra Svetlana Alilujeva, pasitaikius pirmai galimybei, pabėgo į Vakarus.
Fidelio Castro sūnus Havanoje
Fidelio Castro sūnus Havanoje / „Scanpix“ nuotr.

N.Chruščiovo sūnus Sergejus emigravo į JAV, kur natūralizacijos būdu gavo pilietybę ir pragyveno kelis dešimtmečius. L.Brežnevo dukra Galina, dažnai vadinta „deimantų princese“, kainavo daugybę nervų tėvui malšinant jos skandalus ir antisovietines kalbas. Sėkmingai eksportavusi komunistines idėjas Sovietų Sąjunga kartu eksportavo ir nesėkmingo auksinio jaunimo virusą.

Vyriausias Fidelio Castro sūnus Fidelis Castro Diazas-Balartas tapo vienintele Kubos kairiųjų lyderio atžala, gimusia iki 1953 m. pilietinio karo saloje. Havanos universiteto teisės studentas Castro pamilo mėlynakę filosofijos fakulteto studentę Mirtą Diaz-Balart. Netrukus gimęs sūnus „Fidelito“, arba „mažasis Fidelis“, meiliai vadinamas Kubos komunistinio vado vyresnysis sūnus buvo neįtikėtinai panašus į savo tėvą. Pagal Kuboje įsitvirtinusią tradiciją, sūnui buvo duodamas tėvo vardas, Fidelitas savo ruožtu gavo ne tik Šaltojo karo simbolio, revoliucionieriaus tėvo vardą, bet ir gyvenimą, nuolat reguliuojamą tvirtos jo rankos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai