Pasaulį kamuoja ir pandemija, ir demokratijos krizė, tačiau viltis dar gyva

Kovo pabaigoje Filipinų lyderis Rodrigo Duterte per savo šalies parlamentą prastūmė įstatymo projektą, kuriuo jam buvo suteiktos labai išplėstos nepaprastosios padėties galios, neva siekiant pažaboti naująjį koronavirusą.
Koronavirusas
Koronavirusas / lément Falize nuotr../ Unsplash nuotr.

Šiuo įstatymu R.Dutertei buvo leista perskirstyti nacionalinį biudžetą, kaip jam atrodo tinkama, ir asmeniškai vadovauti ligoninėms. „Nemeskite iššūkio vyriausybei, – riaumojo jis grėsmingame televizijos pranešime. – Jūs pralaimėsite.“

Po šešių dienų Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas per savo marionečių parlamentą prastūmė dar platesnius nepaprastosios padėties aktus, leidžiančius jam sustabdyti galiojančius įstatymus, priimti naujus įstatymus ir areštuoti asmenis, kurie, kaip manoma, skleidžia „melagystes“ apie pandemiją ar „trukdo“ vyriausybės pastangoms kovoti su ja.

R.Dutertės ir V.Orbano COVID-19 galios grobimo veiksmai buvo ypač įžūlūs, tačiau jie toli gražu nebuvo vieninteliai autokratinių lyderių ar partijų bandymai panaudoti dabartinę sveikatos krizę kaip pateisinimą siekiant apriboti pilietines laisves ar pakenkti teisinės valstybės principams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų