Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Valstybės imasi precedento neturinčių priemonių koronaviruso sukeltai recesijai įveikti. Ar tai padės?

Dauguma amerikiečių mokykloje mokėsi, kad Naujasis sandoris (angl. The New Deal) – prezidento Franklino Delano Roosevelto reakcija į Didžiąją depresiją, buvo esminio posūkio taškas JAV istorijoje.
Pinigai
Pinigai / JP valery nuotr./ Unsplash nuotr.

90 metų pagal šį nutarimą vykdyti progresyvūs projektai ir reformos apibrėžė vyriausybės vaidmenį visuomenės gyvenime ir tai, kaip valstybės išlaidos galėtų būti naudojamos kovojant su ekonominėmis krizėmis. Naujasis sandoris numatė didelio masto vyriausybės intervenciją bet kokios krizės atveju. O tada mus užklupo 2020 metų pandemija.

Per pastarąsias kelias savaites JAV Kongresas ir Federalinis rezervų bankas įnešė į JAV ekonomiką daugiau kaip 6 trilijonus dolerių. Europos vyriausybės ir Europos centrinis bankas išleidžia ir skolina trilijonais daugiau. Norvegija, Italija, Prancūzija ir Jungtinė Karalystė tiesiogiai subsidijuoja atlyginimus privačiame sektoriuje. Visos šios pastangos sudarys mažiausiai 10 trilijonų JAV dolerių, arba ketvirtadalį metinės ekonominės veiklos JAV ir Europoje. Azijos valstybės, įskaitant Kiniją, Japoniją ir Pietų Korėją, deda panašaus masto pastangas.

Kitaip tariant, vyriausybės leidžia savo turimas lėšas, taip, lyg nesitikėtų pamatyti jokios pelningos ekonominės veiklos savo šalyse nuo šiandienos iki kol kas neapibrėžto laikotarpio kažkada šią vasarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?