Kai neseniai „Microsoft“ su Pentagonu pasirašė 10 mlrd. USD vertės sutartį dėl JAV armijos debesijos sistemų pakeitimo ir prieglobos, kartu su maišu pinigų atėjo ir iššūkis, kurį galima buvo numanyti: ar „Microsft“ pajėgs apsaugoti Pentagono sistemas nuo geriausiai finansuojamų, atkakliausių ir rafinuočiausių pasaulyje programišių?
Strateginių ir tarptautinių studijų centro viceprezidento Jameso Lewiso teigimu, „programišiai jas atakuoja kiaurą parą.“
Tai, kad ypač pelningą sutartį dėl debesijos paslaugų laimėjo „Microsoft“, o ne jos konkurentė „Amazon“, reiškia, kad viena iš svarbiausių pasaulyje žvalgybos duomenų rinkimo struktūrų dabar įsikūrusi miškuose už Sietlo. Kadaise tokio tipo struktūrų būstinės būdavo išimtinai tik JAV sostinėje Vašingtone. O dabar šimtai inžinierių ir žvalgybos analitikų nuošaliame Vašingtono valstijos kampelyje stebi ir stabdo viso pasaulio valdžios finansuojamų programišių, kurių skaičius sparčiai auga, atakas.
Vadinamosios MSTIC („Microsoft“ grėsmių žvalgybos centro) komandos narių dėmesio centre – galimos grėsmės. Viena grupė atsakinga už Rusijos programišius sąlyginiu pavadinimu „Stroncis“, kita stebi Šiaurės Korėjos programišius sąlyginiu pavadinimu „Cinkas“, o dar viena – Irano programišius sąlyginiu pavadinimu „Holmis“. MSTIC seka ne tik daugiau 70 valdžios finansuojamų grėsmių grupių, kurioms suteikti sąlyginiai pavadinimai, bet ir daug kitų bevardžių.