Beveik dešimtmetį senjorams kursus apie elektroninę prekybą vedanti Panevėžio E.Mezginaitės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Živilė Snicorytė 15min tvirtina, kad galimybė pirkti internetu senjorus vilioja, tačiau dažną atbaido elektroninė bankininkystė.
„Jiems atrodo, kad jei prisijungs prie elektroninės bankininkystės, tai pinigus kažkas pavogs. Tai didžiausias stabdis. Rodau, kad galima ir grynais su kurjeriu atsiskaityti, tada nusiramina“, – pasakoja Ž.Snicorytė.
Jiems atrodo, kad jei prisijungs prie elektroninės bankininkystės, tai pinigus kažkas pavogs. Tai didžiausias stabdis, – pasakoja Ž.Snicorytė.
Tarp kitų senjorų baimių pirkti internetu – kad pristatys ne tą prekę, kurią išsirinko, ar kad iš viso jos neatveš.
Tad e. prekybos kursą lankančius senjorus Ž.Snicorytė pamoko, kaip patikrinti, ar įmonė tikra, ar nekelia įtarimo tinklalapis, taip pat parodo, kaip naudotis kainas palyginančiais tinklalapiais, sulaukiančiais didelio senjorų susidomėjimo.
„Mano įsitikinimu, kažkuri dalis tikrai pradeda pirkti internetu, bet nesakau, kad visi. Kažkas dėl elektroninės bankininkystės nenori, kažkam neatrodo saugu“, – mano Ž.Snicorytė.
Visgi tarptautiniai tyrimai įvairiose šalyse rodo, kad būtent 2020-ieji yra tie metai, kai ir dėl karantino ribojimų, ir dėl pandemijos baimės vyresni nei 65 metų gyventojai peržengia savo baimes ir aktyviau pradeda pirkti internetu.