Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ketvirtadalis Lietuvos jau pasirinko

Per pietus rinkėjų aktyvumo tendencijos lieka tokios pačios – Lietuvos piliečiai naujo Seimo rinkimuose dalyvauja aktyviau nei 2004-aisiais, bet ne taip aktyviai kaip 2000-aisiais.
Prie balsavimo kabinų nusidriekė eilės.
Prie balsavimo kabinų nusidriekė eilės. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Temos: 1 Rinkimai

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, 14 valandą jau balsavo ketvirtadalis Lietuvos. Suskaičiavus duomenis iš 67 rinkimų apygardų (iš viso jų – 71) tapo aišku, kad bent jau rinkimus daugiamandatėje apygardoje galima laikyti įvykusiais.

Kad jie būtų sėkmingi, turi balsuoti ne mažiau kaip 25 proc. rinkėjų. Kad įvyktų referendumas, balsuoti turi daugiau nei pusė rinkėjų.

Iki 14 valandos balsavo 24,96 proc. rinkėjų. Jeigu prie jų pridėsime 3,11 proc. rinkėjų, kurie savo balsus atidavė per išankstinį balsavimą šią savaitę, iš viso 14 val. jau bus balsavę 28,07 proc. rinkėjų.

Per Seimo rinkimus 2004-aisiais savo valią iki 14 val. spėjo pareikšti 21,64 proc., o 2000-aisiais – 33,24 proc. rinkėjų. Iš viso 2004-ųjų Seimo rinkimuose dalyvavo 46 proc., o 2000-aisiais – 58 proc. rinkėjų.

Šiandien iki 14 valandos aktyviausiai dalyvavo Raseinių rinkimų apygardos rinkėjai – jų prie urnų jau atėjo 31,76 proc. Aktyviai balsuojama ir Nevėžio, Rokiškio, Kėdainių, Aušros ir Biržų-Kupiškio rinkimų apygardose. Pasyviausi rinkėjai gyvena Naujosios Vilnios ir Marių apygardose – ten kol kas prie balsadėžių atėjo mažiau nei 20 proc. rinkėjų.

Rinkimų apylinkės užsidarys 20 valandą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų