Tačiau kartu LSDP lyderis prognozavo, jog dėl skirtingų požiūrių į daugelį klausimų keturių partijų centro dešinės koalicija bus neilgaamžė. Tiesa, G.Kirkilas nesiėmė spėlioti galimo centro dešinės koalicijos griūties laiko – ar tai gali įvykti dar iki prezidento rinkimų kitų metų birželį, ar po jų.
„Aš matau, kad dabartinė besiformuojanti koalicija nėra itin stabili, mano požiūriu, ir gana greitai išsiskirs jų nuomonės daugeliu klausimu. Dabar susitarti labai lengva, kol nesitariama dėl konkrečių dalykų, dėl programinių nuostatų, kai kurios partijos apskritai neturi programų, neaišku, kokių pozicijų imsis. Dėl pozicijų Seime ir Vyriausybėje daug bus klausimų. Ir Seimo pirmininkas renkamas slaptu balsavimu ir žiūrėdamas į besiformuojančios valdančiosios koalicijos sąrašą matau, kad ten yra daug žmonių, kurie gali turėti kitokią poziciją, negu partijų vadai“, – sakė G.Kirkilas.
Seimo rinkimus laimėjusi Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Tautos prisikėlimo partija, Liberalų sąjūdis ir Liberalų ir centro sąjunga pirmadienį pasirašė susitarimą dėl valdančiosios koalicijos formavimo pradžios.
Oficialias derybas žadama pradėti artimiausiomis dienomis.
Pirmadienį kalbėdamas spaudos konferencijoje socialdemokratų vadovas neatmetė galimybės, kad ir jo vadovaujama partija taip pat dar gali pretenduoti į valdančiosios koalicijos formavimą, tačiau G.Kirkilas neatskleidė, kokiomis sąlygomis ir su kokiomis partijomis būtų įmanomas toks socialdemokratų dalyvavimas valdžioje.
G.Kirkilas nesiėmė spėlioti galimo centro dešinės koalicijos griūties laiko – ar tai gali įvykti dar iki prezidento rinkimų kitų metų birželį, ar po jų.
Anot G.Kirkilo, dėl tolesnės partijos laikysenos po antrojo rinkimų turo tarsis ir sprendimus priims antradienį posėdžiausianti partijos taryba.
LSDP vadovas pripažino, jog tarybos posėdyje gali sulaukti partiečių pasiūlymo trauktis iš partijos pirmininko posto, tačiau savo galimos reakcijos į tokį galimą siūlymą taip pat neatskleidė.
Anot G.Kirkilo, jo vadovaujamai Vyriausybei esą teko atlaikyti didžiulį puolimą, „šmeižtą ir intrigas“, tačiau jos paliekamas palikimas nepaisant to yra geras.
„Mūsų Vyriausybė, nepaisant visų iššūkių, kurie yra Europoje ir visame pasaulyje, palieka palyginti neblogą įspūdį“, – sakė G.Kirkilas
Klausiamas apie savo Vyriausybės klaidas premjeras kartojo, kad jo vadovaujamo ministrų kabineto darbą nuolat sunkino opozicinės daugumos sprendimai Seime. Kaip vieną esminių darbo trūkumų ir klaidų G.Kirkilas nurodė laikyseną „viešojoje erdvėje“.
„Mes matome ir savo silpnąsias puses, mes ne viską padarėme viešojoje erdvėje, manau, kad šitą instituciją reikės stiprinti, reikės peržiūrėti LSDP rinkimų taktiką ir strategiją didžiuosiuose miestuose, nes, manau, kad čia taip pat yra nemažai elektorato, bet dėl įvairių priežasčių jo nepasiekėme, mus ilgą laiką slėgė įvairios mums primestos intrigos partijos viduje“, – sakė G.Kirkilas.
Seimo rinkimuose socialdemokratai laimėjo 26 mandatus iš 141.