Tam, kad įvyktų referendumas, jame turi dalyvauti 50 proc. rinkimo teisę turinčių piliečių. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atskirai neskelbia, kiek žmonių dalyvavo referendume – tai tarsi vienas ir tas pats. Visgi piliečiai turi teisę nedalyvauti referendume, tačiau rinkti atstovus į Seimą. Taip padarė ir žurnalistas Artūras Račas.
„Yra sutartis su Europos Sąjunga (ES), jau tarp 27 valstybių, mes privalome jos laikytis. Jei būtume derėjęsi ar panašiai, tada gal ir būtų kažko vertas tas referendumas. Dabar čia kažkoks teisinis nihilizmas. Dar stodami į ES mes referendume pritarėme IAE uždarymui, dabar jau rengiamas priešingas referendumas“, – sakė A.Račas.
Atvykęs balsuoti jis paėmė tik Seimo rinkimų biuletenius.
Įdomiausia tai, kad sąraše rinkėjams reikia pasirašyti tik vienoje vietoje. „Manau, mano balsas į dangų eis. Specialiai pasižiūrėsiu savo apylinkės balsavimo protokolą, ar taip ir pažymėjo, kad referendume nedalyvavau“, – sakė žurnalistas.
Anot VRK, referendume dalyvavusių skaičius bus nustatytas pagal balsadėžese rastų biuletenių skaičių. Piliečiai, nenorintys dalyvauti referendume, turėtų perbraukti biuletenį ir atiduoti jį komisijai.