„Aišku, kad Seimas bus be galo padalintas, koalicijų scenarijų gali būti daug. Kalbėti apie kažkokias konfigūracijas gerokai per anksti dėl labai paprastos priežasties – todėl, kad pagal proporcinę formulę išrenkama tik pusė Seimo. Tačiau margumo ir susiskaldymo, matyt, šiame Seime bus dar daugiau. Net ir partija, kuri laimi daugiausiai balsų, gauna mažesnę dalį, nei būdavo 1996, 2000 ar 2004 metų rinkimuose. Jau aišku, kad daugumos ar mažumos koalicija bus formuojama bent iš 3 partijų, jeigu rezultatai pasitvirtins“, – BNS sakė Kauno technologijos universitete dirbantis A.Krupavičius.
Jis pažymėjo, kad sekmadienį vykdytos apklausos duomenys iš esmės atitinka ankstesnes apklausas.
„Exit-poll“ rezultatai pastaruoju metu Lietuvoje būdavo gana patikimi, tai išties parodydavo esmines rinkimų tendencijas ir Seimo, ir prezidento rinkimuose. Lyginant „exit-poll“ rezultatus su anksčiau darytomis apklausomis, pavyzdžiui „Vilmorus“, dauguma rezultatų yra paklaidos ribose, jeigu skaičiuosime nuo balsuojančiųjų. Tik keliais atvejais paklaidos didesnės – Tėvynės sąjunga šiandien gauna šiek tiek daugiau, negu jai buvo prognozuota, mažiau gauna „Tvarka ir teisingumas“. Socialdemokratų rezultatas iš esmės yra paklaidos ribose, Darbo ir Tautos prisikėlimo partijos – taip pat“, – teigė politologas.
Kaip rodo sekmadienį BNS užsakymu RAIT atlikta balsavusių rinkėjų apklausa („exit poll“), Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje daugiausia balsų gavo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Iš viso rinkimų barjerą įveikė penkios partijos.
Visus apklausos rezultatus galite pamatyti čia.