„Gerai, kad būtent ji šįvakar buvo pribuvėja”, – galvojo ir Seimas, ir pats kūdikis. Jei ne ilgametė Vidos M. patirtis akušerijoje ir ginekologijoje, kažin, ar būtų pavykę.
Argi keista? Pirmalaikiai gimdymai dažnai būna komplikuoti, o šįkart pasitaikė pats tikriausias, beveik pagal apibrėžimą. Visiškai jokios politinio darbo patirties, nė devynių mėnesių nuo partijos pradėjimo! Neišnešiotas, trumpai tariant.
Tuoj pat sujudo kiti parlamento gydytojai: reikia patikrinti, ar sveikas gimė kūdikis. Kad su akimis ne viskas gerai, matė ir kitų profesijų atstovai – ant naujagimio nosies pūpso akiniai. Beje, nemažai kas svarsto: kiek riesta ta jo nosis? Ar tik nebus pernelyg pasipūtęs? Kita vertus, liežuvis neblogai paplonintas…Bet ir aštrus…Na, su liaudiškom diagnozėm tegu liaudis ir tvarkosi. Ji vieną šimtaprocentį metodą ištobulinusi, juo ir vadovaujasi – viską parodys laikas.
Tačiau specialistai išvadas gali padaryti ir greičiau. Neurochirurgas Egis tą pačią gimdymo naktį ėmėsi savo srities – tikrinti naujagimio nervus. Jis su kai kuriais Seimo kolegomis, tiesa, neprofesionaliais medikais, turi savo būdą: viską komentuoti, visur ieškoti priekabių ir beveik viskam priešintis. Tiriama, kaip reaguos pacientas. Be to, dažnai į dirginimą atliepia ir kiti posėdžio dalyviai. Tai irgi gali būti tiriama. Tiesa, kol kas nenustatyta, apie ką būtų tyrimo išvados. Taigi kol kas tiesiog tiriama.
Kitas gydytojas, kardiochirurgas Vytenis P., kaip ir dera pagal interesų sritį, susidomėjo širdimis – ne tik kūdikio, bet ir visos jo giminės, draugų bei kaimynų. Jis susikaupęs analizuoja, ar minėti organai balsuojant plakė pagal Konstituciją. Tiriamųjų širdys Vyteniui P. jau seniai atrodo įtartinos, mat, galima spėti, yra ne kairėse, o dešinėse pusėse.
Koks užaugs kūdikis? Ar užaugs? O kam iš tiesų rūpi?