Prieš progresinius mokesčius iš esmės pasisakė Lietuvos liberalų sąjūdis ir Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.
Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) siūlo mėnesio pajamas iki 8000 litų apmokestinti 20 proc. pajamų mokesčių tarifu, o pajamas, viršijančias šį dydį – 35 proc. tarifu. Pajamos iki 1200 litų, A.Butkevičiaus teigimu, turėtų būti apmokestintos 5 proc. tarifu. Tokius siūlymus sekmadienį per naujienų agentūros BNS ir „Lietuvos ryto“ televizijos rengiamus debatus išdėstė LSDP lyderis Algirdas Butkevičius.
Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas per debatus pareiškė, kad jo vadovaujama partija pasisakytų ne už pajamų mokesčio didinimą daugiau uždirbantiems, o už jo mažinimą tiems, kurie gauna mažesnes pajamas. Taip, pasak jo, būtų galima padidinti neturtingiausių šalies gyventojų pragyvenimo lygį.
Politinės partijos „Drąsos kelias“ pirmininkė Neringa Venckienė debatuose sakė, kad „Drąsos kelias“ yra už didesnius mokesčius darbo užmokesčiui viršijančiam 120 000 litų per metus ir dividendams. Paklausta, koks galėtų būti tas didesnis tarifas, N.Venckienė atsakė, kad „maždaug nuo 15 procentų“. Šiuo metu visoms darbo pajamoms taikomas 15 proc. mokesčio tarifas.
Partijai „Tvarka ir teisingumas“ debatuose atstovaujantis šios partijos vicepirmininkas Valentinas Mazuronis teigė, jog tvarkiečiai siūlo, kad didesniu tarifu būtų apmokestintos didesnės nei 3500 litų per mėnesį pajamos. Be to, pasak V.Mazuronio, progresiniu pajamų mokesčio tarifu turėtų būti apmokestintas ne tik darbo užmokestis, bet ir palūkanos, dividendai bei individualios veiklos pajamos. „Tvarka ir teisingumas“ taip pat siūlo sumažinti pajamų mokestį mažiausiai uždirbantiems gyventojams.
Prieš progresinius pajamų mokesčius pasisakančio Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis teigė, kad progresiniai mokesčiai skatina šešėlinę ekonomiką, atbaido kvalifikuotą darbo jėgą, be to, pasak jo, Lietuvoje yra labai nedaug žmonių, galinčių mokėti didesnius mokesčius. „Tik 5 proc. Lietuvos gyventojų, gauna pajamas, viršijančias 5000 litų per mėnesį“, – pabrėžė E.Masiulis.
TS-LKD lyderis premjeras A.Kubilius teigė, kad Lietuvoje pajamų mokesčiai jau dabar yra progresiniai dėl neapmokestinamo pajamų minimumo. A.Kubiliaus teigimu, TS-LKD pasisakytų už tolesnį neapmokestinamo pajamų minimumo didinimą, kol jis pasieks minimalaus atlyginimo dydį, šiuo metų siekiantį 850 litų. Tačiau, pasak jo, tai reikėtų daryti kartu įvedant visuotinį nekilnojamojo turto mokestį.
Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną.