Kol rinkimų komisijos skaičiavo balsus, liberalai atrodė ramūs ir atsipalaidavę gurkšnojo alų bei užkandžiavo.
Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis teigė, kad nuotaikos išties geros, nes antrajame ture vienmandatėse apygardose rinkimuose dalyvauja šeši kandidatai. „Kol kas pagal tuos duomenis, kuriuos turime iš rinkimų stebėtojų, galime tikėtis pergalių penkiose vienmandatėse apygardose. Tačiau keliose iš jų skirtumai tarp kandidatų yra labai nedideli“, – kalbėjo partijos lyderis.
E.Masiulis neslėpė, kad galvoja apie būsimąją koaliciją, esą viskas priklausys nuo antrojo rinkimų turo rezultatų, kiek mandatų gaus kairiosios ir dešiniosios jėgos.
„Jeigu Tėvynės sąjunga ir Liberalų sąjūdis kartu sudėjus gautų pakankamai nemažai mandatų – 45-47, tai būtų iš tikrųjų galimybė ieškoti trečio partnerio. Bet jeigu situacija bus tokia, kad daugiau mandatų gaus Darbo partija arba socialdemokratai, tada tokie deriniai būtų gana sudėtingi. Aš neskiriu prioriteto Darbo partijai ar Socialdemokratų partijai. Mes labai aiškiai pasisakome pirmiausia už dešiniųjų bendradarbiavimą, o toliau viskas priklausys nuo matematikos, kas didžiausią vietų skaičių turės“, – kalbėjo E.Masiulis.
E.Masiulis, paklaustas, ar mato savo partijos ateitį koalicijoje be Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, bet su „darbiečiais“ ar socialdemokratais, pabrėžė, kad jie pirmiausia norėtų vienytis būtent su dešiniaisiais, esą į rinkimus Liberalų sąjūdis ėjo su tam tikromis vertybėmis. „Nesusidėsime vardan valdžios aukodami savo principinius įsitikinimus“, – tvirtino susisiekimo ministro pareigas pastaruosius ketverius metus ėjęs politikas.
E.Masiulis Marių rinkimų apygardoje laimėjo, tačiau jo pirmasis pavaduotojas Gintaras Steponavičius privalėjo pripažinti savo konkurento konservatoriaus Algio Strelčiūno pergalę.
Paklaustas, ar darbas švietimo ir mokslo ministru, nepakišo jam kojos rinkimuose, G.Steponavičius to neneigė. „Ir tai, kad turėjau daryti sprendimus, kurie tikrai ne tik nebuvo populiarūs, o ir jų rezultatų nesimatė greitai, kita vertus, dirbant taip aktyviai, dar ir krizės laikotarpiu, aš pripažįstu ranką ant širdies padėjęs, kad negalėjau tiek laiko skirti apygardai, palyginti su ankstesnėmis kadencijomis. Aš pastarąsias tris kadencijas buvau renkamas šioje apygardoje. Mano konkurentas turėjo privalumą ir dirbo tikrai sistemiškai, tai jam padėjo“, – sakė G.Steponavičius.
G.Steponavičius įsitikinęs, kad Liberalų sąjūdžiui buvo nepalanku ir tai, jog rinkėjų aktyvumas buvo kur kas mažesnis, negu pirmajame ture. Tačiau galutiniai sprendimai dėl darbo opozicijoje ar vis dėlto valdančiojoje koalicijoje bus priimami tik turint galutinius rezultatus. „Kai išsimiegosime“, – šyptelėjo G.Steponavičius.
Iki šiol Liberalų sąjūdis Seime turėjo 11 atstovų, jų daugiau buvo išrinkta vienmandatėse, šįkart didesnio pasitikėjimo sulaukta balsuojant už partijos sąrašą.
Liberalų sąjūdis pirmajame ture gavo 8,57 proc. rinkėjų balsų, o tai lėmė, kad iš šios partijos į parlamentą turi patekti 7 politikai.
Pirmi septyni kandidatai sąraše po reitingavimo buvo Eligijus Masiulis, Remigijus Šimašius, Eugenijus Gentvilas, Gintaras Steponavičius, Petras Auštrevičius, Kęstutis Glaveckas ir Algis Kašėta.
Dar šeši liberalai pateko į antrąjį rinkimų turą vienmandatėse rinkimų apygardose. Tai partijos lyderis Eligijus Masiulis Marių rinkimų apygardoje, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius Lazdynų rinkimų apygardoje, kadenciją baigiančio Seimo nariai Petras Auštrevičius (Senamiesčio rinkimų apygarda) ir Algis Kašėta (Varėnos-Eišiškių rinkimų apygarda), buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovas Vitalijus Gailius (Pakruojo-Joniškio rinkimų apygarda) ir Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas (Baltijos rinkimų apygarda).