Naują valdančiąją daugumą Andrius Kubilius krikštija „dalybų koalicija“ dėl ministerijų skirstymo pagal valdomų ES lėšų kiekį

Darbą baigiantis premjeras Andrius Kubilius naują valdančiąją daugumą antradienį pavadino „dalybų koalicija“ dėl ministrų postų skirstymosi pagal jiems tenkančių administruoti Europos Sąjungos paramos lėšų kiekį.
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Pirmas dalykas, į ką kritiškai norėčiau atkreipti dėmesį, tai Algirdo Butkevičiaus pasisakymas, kad vienos partijos rankose negali būti dvi ministerijos – Susisiekimo ir Žemės ūkio – nes jose yra didžiausios europinių pinigų panaudojimo sumos“, – antradienį LRT radijui sakė konservatorių partijai vadovaujantis A.Kubilius.

„Kitaip sakant ministerijų paskirstymo tarp koalicijos partnerių klausimas sprendžiamas ne pagal programinius darbus, bet pagal pinigų kiekius. Todėl tokią koaliciją, matyt, tektų vadinti dalybų koalicija, kur pats pagrindinis principas yra, kas kiek prieigos prie europinių pinigų tokiose dalybose gali turėti“, – kalbėjo kadenciją baigiantis Vyriausybės vadovas.

Seimo rinkimus laimėjusios Socialdemokratų partijos vadovas A.Butkevičius pareiškė, jog daugiausia diskusijų su potencialia koalicijos partnere Darbo partija kyla dėl Žemės ūkio ir Susisiekimo ministerijų pasiskirstymo.

„Didesnė diskusija tarp Socialdemokratų partijos ir Darbo partijos vyksta dėl Susisiekimo ministerijos ir Žemės ūkio ministerijos, nes vieni norėjo, kad abi ministerijos priklausytų kuriai nors vienai partijai, mūsų partijos pozicija yra, kad šitos abi ministerijos negali priklausyti vienai politinei jėgai, nes tai yra ir didžiuliai Europos Sąjungos pinigai, ir kitas dalykas – tai yra labai svarbūs sektoriai“, – sekmadienį interviu TV3 laidai „Savaitės komentarai“ sakė A.Butkevičius.

Pirmadienio vakarą naujosios koalicijos partneriai – socialdemokratai, „darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ – pasiskirstė, kuriai partijai teks kokios ministerijos.

Pagal susitarimą, socialdemokratams teks premjero postas ir 7 ministerijos: Finansų, Susisiekimo, Ūkio, Krašto apsaugos, Sveikatos apsaugos, Užsienio reikalų ir Teisingumo ministerijos. Darbo partija valdys penkias ministerijas – Žemės ūkio, Vidaus reikalų, Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo, Kultūros ministeriją, taip pat „darbiečiams“ tektų ir Seimo pirmininko postas. Tvarkai ir teisingumui teko Aplinkos ir Energetikos ministerijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų