„Žiūrint į šių partijų (Darbo partijos ir socialdemokratų – BNS) programas, skirtumų nėra taip daug. Deklaruojamas socialinės atskirties mažinimas, didesnis minimalus atlyginimas. Tačiau nemanau, kad Darbo partija yra kairių pažiūrų. Išlieka klausimas, kaip šios partijos tarsis dėl mokesčių sistemos. Tačiau nemanau, kad mokesčiai ar energetika galėtų būti tie klausimai, kurie išskirs šias partijas“, – BNS sakė N.Mačiulis.
Anot jo, Darbo partija neturėtų palaikyti progresinių mokesčių idėjos.
„Nepanašu, kad Darbo partijai ir socialdemokratams pavyktų susitarti dėl progresinių mokesčių. Neatrodo, kad Darbo partijai tai yra labai priimtinas siūlymas“, – tikino N.Mačiulis.
Pasak ekonomisto, nors prieš rinkimus partijos kalbėjo apie PVM lengvatas maisto produktams, artimiausiu metu pokyčių šioje srityje tikėtis nereikėtų.
„Čia turbūt stebuklų nereikėtų tikėtis. Jei šios partijos suformuos Vyriausybę, turbūt labai greitai įvertins, kad PVM lengvata yra sunkiai įgyvendinamas dalykas, nes tai biudžeto pajamas apkarpytų beveik 1 mlrd. litų“, – teigė N.Mačiulis.
Tačiau jis prognozavo, kad galima tikėtis minimalaus atlyginimo didėjimo.
„Jau anksčiau kalbėta, kad iki 900 litų galėtų didėti minimalus užmokestis. Net jei iki 1 tūkst. litų didėtų, tai nebūtų kažkas baisaus. Taip iš dalies galėtų būti pildomas rinkiminis pažadas“, – sakė N.Mačiulis. Tačiau, pasak ekonomisto, neaišku koks poveikis bus verslui. Tam tikruose sektoriuose toks atlyginimo didinimas gali paveikti kai kuriuos sektorius, ar rajonus ir sumažinti darbo vietų skaičių.
N.Mačiulis teigė, kad minimalaus atlyginimo didinimas gali turėti neigiamos įtakos valstybės finansams.
„Ženkliai padidinus minimalų atlyginimą, gali būti, kad užsibrėžti valstybės biudžeto deficito mažinimo planai gali tapti neįgyvendinami ir nepavyktų deficito sumažinti iki 2,5 proc. Tai gali turėti neigiamų pasekmių Lietuvos skolinimosi kainai tarptautinėse rinkose“, – teigė N.Mačiulis.