S.Stoma pareiškė, kad jis solidarizuojasi su Ryčiu Saladžiumi, Juozu Valiušaičiu, Tautrimu Januševičiumi, Evelina Paltanavičiūte-Matjošaitiene, kurių teisinės neliečiamybės klausimas buvo svarstytas VRK posėdyje.
Panaikinti šių asmenų teisinę neliečiamybę prašė Kauno apygardos prokuratūra. Juos visus norima apklausti dėl gegužės 17-osios įvykių, jie įtariami įžeidinėję antstolę ir trukdę jai atlikti savo pareigas perduodant Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitė dukrą motinai.
VRK šiuos keturis kandidatus leido traukti baudžiamojon atsakomybėn, leisti juos suimti nebuvo prašoma.
S.Stomos prašymas VRK nariams pasirodė mažiausiai keistas – VRK nėra ta institucija, kuri gali panaikinti teisinę neliečiamybę Seimo nariui. Tai galėtų padaryti nebent Seimas. Todėl VRK pirmininkas pasiūlė raštą persiųsti Seimo pirmininkei Irenai Degutienei.
Toks solidarumo aktas – ne pirmas. To paties šią savaitę prašė ir „Drąsos kelio“ rinkimų štabo vadovas Gintaras Aleknonis. Jis taip pat norėjo solidarizuotis su tais pačiais kandidatais į Seimą, kaip ir S.Stoma.
Tačiau šį prašymą VRK atmetė motyvuodama tuo, kad dėl kandidato į Seimą teisinės neliečiamybės panaikinimo kreiptis turi teisėsauga, o ne pats kandidatas.