Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 10 28 /22:53

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas užsimojo keisti Konstituciją

Partija „Tvarka ir teisingumas“ Seimo rinkimų antrojo turo rezultatų susirinko laukti savo būstinėje, esančioje sostinės Gedimino prospekto ir Totorių gatvės sankirtoje. Kaip sekmadienį sakė partijos pirmininkas Rolandas Paksas, „tvarkiečiai“ tikisi antrajame ture iškovoti penkis mandatus.
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ rinkimų štabe
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ rinkimų štabe / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Papildyta 22 val. 53 min. „Lietuvos ryto“ televizijos eteryje viešėjęs R.Paksas sakė, kad artimiausiu metu sieks pakeisti Konstituciją: „Reikia kovoti tose aplinkybėse ir tais ginklais, kuriuos turime. Konstitucinis Teismas pasakė vieną gerą dalyką – Strasbūro sprendimas ir Lietuvai  yra nekvestionuojamas. Tik, norint jį įgyvendinti, reikia pakeisti Konstituciją. Manau, kad artimiausiu metu bus bandoma tą Konstituciją pakeisti.“

Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė sprendimą, kad Lietuvos taikomas draudimas po priesaikos sulaužymo niekada nebeleisti asmeniui užimti svarbių pareigų yra neproporcingas.

Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Seimo rinkimų įstatymo nuostata, pagal kurią apkaltos būdu pašalinti politikai į Seimą negali kandidatuoti ketverius metus, prieštarauja Konstitucijai. KT teigimu, norint leisti priesaiką sulaužiusiems asmenims vėl kandidatuoti į pareigas, kuriose reikia prisiekti, būtina keisti Konstituciją.

Priminsime, kad Rolandas Paksas šiurkščiai pažeidė Konstituciją suteikdamas pilietybę Jurijui Borisovui už suteiktą finansinę paramą, leisdamas J.Borisovui suprasti, kad dėl jo teisėsauga atlieka tyrimą ir vykdo pokalbių kontrolę, duodamas nurodymas patarėjui Visvaldui Račkauskui pasinaudojant tarnybine padėtimi siekti per teisėsaugos institucijas daryti poveikį bendrovės „Žemaitijos keliai“ vadovų ir akcininkų sprendimus dėl akcijų perleidimo R.Paksui artimiems asmenims.

Papildyta 22 val. 22 min. LRT televizijos eteryje kalbėjęs Valentinas Mazuronis sakė, kad partijai nepavyko įtikinti rinkėjų, dėl to „tvarkiečiai“ greičiausiai turės mažiau mandatų (apie 11), nei anksčiau (15): „Tai nėra žingsnis į priekį, bet nėra ir labai didelis žingsnis atgal. Mes nesugebėjome įtikinti rinkėjų.“

Iki šiol Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijoje buvo 14 partijos narių: Valentinas Mazuronis, Kęstas Komskis, Almantas Petkus, Dailis Barakauskas, Algimantas Dumbrava, Vytautas Galvonas, Petras Gražulis, Egidijus Klumbys, Andrius Mazuronis, Rimas Ručys, Rimantas Smetona, Ona Valiukevičiūtė, Julius Veselka, Remigijus Žemaitaitis.

Parlamentaro Valentino Mazuronio teigimu, partija turėtų iškovoti 4-7 mandatus. Tikimasi, kad vienmandatėse laimės Remigijus Žemaitaitis, Kęstutis Bartkevičius, Jolita Vaičekauskienė, Petras Gražulis. Galbūt mandatą iškovos ir Julius Veselka.

Valentinas Mazuronis, paklaustas, kaip vertina Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio kalbas, kad valdančiąją koaliciją galėtų sudaryti konservatoriai, liberalai ir Darbo partija arba socialdemokratai, atsakė: „Eligijus Masiulis blefuoja. Pagal rezultatus manau, kad koalicija Darbo partija, socialdemokratai ir „Tvarka ir teisingumas“ turėtų turėti daugumą.“

Partijos pirmininko Rolando Pakso teigimu, jei trys partijos – „Tvarka ir teisingumas“, Darbo partija ir Socialdemokratų partija – laimėtų apie 79 mandatus, apie ketvirtą koalicijos partnerį, ko gero, svarstyti nebereikėtų.

Kokių ministrų portfelių norėtų, R.Paksas neatskleidė.

Pasibaigus balsavimui antrajame rinkimų į Seimą ture vienmandatėse apygardose, „tvarkiečių“ rinkimų štabe susirinko pora dešimčių „Tvarkos ir teisingumo“ narių – Rolandas Paksas, Valentinas Mazuronis, Kęstas Komskis, Dailis Alfonsas Barakauskas ir kiti.

Iki pasirodant pirmiesiems rezultatams, aktyviau buvo diskutuojama apie sportą, nei apie politiką. Visgi pasirodžius pirmiesiems rezultatams pasigirdo džiaugsmingų kalbų, pavyzdžiui, apie tai, kaip kai kuriose vienmandatėse apygardose nesiseka konservatoriams.

„Tvarka ir teisingumas“ dar po pirmojo turo kartu su kol kas pirmaujančia Darbo partija ir antroje vietoje esančiais socialdemokratais pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. Jis dar negarantuoja, kad valdančiąją koaliciją formuos būtent šios partijos, tačiau esą įpareigoja tartis partijas, jei kuri jų norėtų dėl valdžios tartis su kitais.

„Jeigu vienas iš trijų partnerių dėl kažkurių priežasčių norėtų pradėti šnekėtis, kalbėtis, derėtis su kita politine jėga, jis informuoja politinius partnerius, ir, duok Dieve jam sveikatos“, – sekmadienį svarstė R.Paksas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos